Czytasz
Poznań jak Londyn – gdzie jest najlepszy lumpeks w stolicy Wielkopolski?

Poznań jak Londyn – gdzie jest najlepszy lumpeks w stolicy Wielkopolski?

W Going. MORE jesteśmy lumpeksiarami i wcale się z tym nie kryjemy – oto nasza selekcja szmateksów w Poznaniu.

Najlepszy lumpeks, jaki widział Poznań? Tak, chyba znamy odpowiedź. Stolica Wielkopolski skrywa wiele skarbów, a ciucholandy to jeden z powodów, dla których warto tam wpaść. No, chyba, że masz je na co dzień – wtedy zazdro. Nieważne, czy jesteś lokalsem, czy turystą, sprawdź naszą listę najlepszych ciucholandów w Poznaniu.

1. Second Hand From London – Św. Marcin 66/72

lumpeks poznań
Lumpeks Poznań

Św. Marcin to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Poznania. Oprócz zamku, mieści się tam całe imperium… ciucholandów. Jego najwspanialszą twierdzą jest Second Hand from London – spójrzcie tylko na ten monumentalny baner. Sklep działa prężnie niczym Cesarstwo Rzymskie w pierwszym stuleciu naszej ery – dostawy są aż dwa razy w tygodniu (środy i soboty), a wszystko skrzętnie relacjonuje ich fejsbukowy fanpejdż. Najlepszy lumpeks w Poznaniu? Być może. A na pewno najbardziej londyński (chociaż Centrum Markowej Odzieży Używanej również może pochwalić się dobrymi ciuszkami prosto z UK).

2. Vive Profit – Św. Marcin 24

lumpeks poznań
Vive Profit lubi porządek

Drugi lumpeksowy przystanek na ulicy Świętego Marcina to Vive Profit. Pisaliśmy już o nim w naszym trójmiejskim przeglądzie najlepszych ciucholandów, wskazując na ogólnopolski fejm tej marki i oddaną rzeszę fanów. Bez zaskoczeń – lumpeks w Poznaniu, podobnie jak ten w Gdańsku, ma własną grupę na fejsie (+1k użytkowników). Duża powierzchnia, dużo ciuchów, dużo fanów, na bogato. Podobnie jak w Gdańsku, Vive Profit znajduje się w galerii handlowej (MM).

Vive Profit to sieć wielkopowierzchniowych lumpeksów w różnych miastach w Polsce (…) Ciucholand nie jest najtańszy, ale wynagradza świetną jakością ubrań.

Going. MORE „Lumpeksy Trójmiasto – wybrzeże bogate w ciucholandy”

3. Avanti – ul. 28 Czerwca 1956 r. 133 / Rynek Jeżycki / ul. Kącik 3

lumpeks poznań
Avanti sprawia, że patrzymy na świat przez różowe okulary

W całym Poznaniu jest sporo avanti, ale tym razem nie mamy na myśli żadnej dramy, tylko sieć ciucholandów (dlatego tytuł to jednak Lumpeks Poznań, a nie np. Awantury Poznań… 🤨). Dobra, żarty na bok, przejdźmy do meritum. Avanti ma klimat prawdziwego szmateksu – ceny również, na całe szczęście. Schodzą nawet do 15 zł za kilogram. Nic, tylko polować.

4. Szafari – ul. Gwarna 6

lumpeks poznań
Lumpeks Poznań

A propos polowania, kolejna z naszych pozycji, Szafari, mówi sama za siebie. Oprócz kreatywnej nazwy, sklep wyróżnia dobra selekcja ubrań w rozsądnych cenach. Nie jest to typowy lumpeks, gdzie nurkujesz w stercie ciuchów, by znaleźć jakąś perełkę. Zresztą oddajmy głos osobom, które stoją za Szafari:

Sprawdź też
Bar Kociak / www.facebook.com/barkociak

W naszym butiku znajdziecie tylko najciekawsze, jedyne w swoim rodzaju ubrania i dodatki. Już nie musicie „szukać skarbów” jak w typowym SECOND HANDZIE, ubierzemy Was od ” stóp do głów” za zaskakująco małą sumę. Doradzimy, znajdziemy dla każdego coś wyjątkowego co podkreśli charakter i doda własnego stylu.

Szafari

Dodatkowy atut za to, jak ogarniają swój fanpej.

Lumpeks – Poznań już obczajony, to może teraz chcesz sprawdzić najlepsze lumpeksy w Warszawie?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone