Czytasz
Wycieczka na Hawanę, nastoletni emo raperzy i jedyny taki festiwal w Polsce. Jak minął nam ten tydzień?

Wycieczka na Hawanę, nastoletni emo raperzy i jedyny taki festiwal w Polsce. Jak minął nam ten tydzień?

PRO8L3m tydzień Bedoes Going. alternatywki Billie Eilish

Pierwszy tydzień grudnia upłynął nam pod znakiem alternatywek, wyprawy Jetlagz i PRO8L3Mu na Hawanę oraz odpaleniu sprzedaży na wyjątkowy Festiwal Wibracje.

Postanowiliśmy, że podsumujemy to wszystko i zbierzemy niezbędne newsy w jeden tekst. I oto jest, nasz agregat najciekawszych koncertowych ogłoszeń, teledysków i zjawisk tego tygodnia. Z nami nie zginiecie – badajcie tematy i widzimy się na mieście!

cover fot. Filip Skrońc

Najważniejsze koncertowe ogłoszenia

Co słychać w dziale biletowym? Odpaliliśmy sprzedaż karnetów na wyjątkowy i niepowtarzalny Festiwal Wibracje 4.0. Jeśli męczy Was za głośna muzyka, szukacie prawdziwego “ja” i chcecie udać się na tripa w głąb siebie – lepiej trafić nie mogliście. Co jeszcze? Dla tych, którym nie udało się kupić biletów na trasę PRO8L3Mu promującą Art Brut 2 mamy dobre wiadomości. Bez spiny, są drugie terminy – we Wrocławiu i w Gdańsku. W kwestii pierwszych razów – Steez i Oskar wpadną też do Wałbrzycha.

czytaj dalej: Kultowe polskie utwory, które chętnie usłyszelibyśmy na drugiej części Art Brut

A na koniec jedno zagraniczne i jedno polskie ogłoszenie. Kakkmaddafakka to norweski indie rockowy zespół o osobliwej nazwie. Dla fanów młodego polskiego rapu – koncerty promujące nowe albumy zagrają mlodyskiny, maly elvis i młody yerba, czyli reprezentanci składy LTE Boys.

Są tu jakieś Alternatywki?

O tym całym zamieszaniu, które potrwa jeszcze zapewne prze następne kilka dni i tragicznie umrze niczym jętki, już pisaliśmy. Nie będziemy się zatem powtarzać, dodamy tylko, że uzbierało nam się całkiem sporo koncertów i innych ciekawych eventów, które idealnie wpisują się w alternatywkowy wajb. Fani Billie Eilish, emo rapsów i innych osobliwości – czek dis ałt!

Najciekawsze wideoklipy

Nie było tygodnia, żebyśmy nie obejrzeli przynajmniej kilku konkretnych teledysków. W tym tygodniu najwięcej szumu zrobił kubański obraz do wspólnego numeru PRO8L3Mu i Jetlagzów. Rapowa ekipa wyjechała na kilka dni do Hawany, gdzie powstał klip do utworu “Mieć i nie mieć”.

Pozostając w polskim rapie – Otsochodzi zapowiada album, a w teledysku do “Wszystko co mam” główną rolę gra sam Andrzej Seweryn. Jest też nowy track Bedoesa i Lanka (“Vogue”), mlodyskiny zaprezentował obrazek do “4D”, a ekipa Ćpaj Stajl zapodała nam “MATULI PIKAWĘ”. Mocna rzecz.

Dla ciekawych tego, co za oceanem i w wielkim świecie – świeże wideoklipy wypuścili m.in. The Weeknd, Flying Lotus (mniam) i SiR, wszystkie uzależniające.

Dwa koncerty weekendu, na których trzeba być

Sprawdź też
Billie Eilish

Mikołajkowy weekend obrodził w naprawdę solidną liczbę dobrych koncertów. Wybrać tylko dwa z nich? Niełatwa sprawa, ale niech będzie!

W Warszawie finiszuje Festiwal Radio Azja i koncertem, którego naprawdę grzech nie zobaczyć będzie występ WaqWaq Kingdom. Odpalcie sobie ich najnowszą płytkę Essaka Hoisa i poczujecie, o co tym zakręconym Japończykom chodzi.

Druga opcja – Lotto i 1988 w Pardon, To Tu. Dawn już nie widzieliśmy tych artystów z nowymi materiałami (w przypadku 1988 mowa o solowych numerach). W niedzielę będzie ku temu idealna opcja. W dość kameralnej przestrzeni Pardonu wybrzmią duszne, transowe dźwięki.

No dobra, mamy jeszcze jedną propozycję i tym razem dla tych, którzy nazwiska Jarmusch, Almodovar, Cronenberg i Wajda wymawiają jednym tchem. W Warszawie wystartował 19. MFF Watch Docs, na którym zobaczycie całkiem pokaźną liczbę ważnych filmów dokumentalnych. Gdzie? Kinoteka, Muranów i U-jazdowski.

To by było na tyle, jeśli chodzi o pierwszy grudniowy tydzień. Widzimy się w weekend na mieście!

czytaj dalej: Kwasowe klipy, uliczna poezja i popkulturowe smaczki – zbadajcie najoryginalniejsze polskie rapowe składy

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone