Czytasz
Święto muzyki, teatru i designu, czyli Warszawski Festiwal Konesera

Święto muzyki, teatru i designu, czyli Warszawski Festiwal Konesera

warszawski festiwal konesera

Warszawski Festiwal Konesera to święto muzyki, teatru, oraz polskiego designu. Dwudniowe wydarzenie na stołecznej Pradze imponuje nie tylko programem, ale i przestrzeniami, w jakich odbędą się zaplanowane atrakcje. Sprawdźcie, co Centrum Praskie Koneser przygotowało dla nas w ostatni weekend września. 

XIX-wieczny kompleks budynków, stanowiących doskonały przykład ówczesnej architektury przemysłowej w Europie. Typowe neogotyckie klimaty – strzeliste wieżyczki, wąskie okna, 50 tys. m2 zabudowy z czerwonej cegły. Tak prezentuje się zabytkowa wytwórnia wódki „Koneser” w Warszawie. Olbrzymi obiekt zlokalizowany na stołecznej Pradze przykuł uwagę deweloperów, którzy stworzyli w tym miejscu plac Konesera. Na terenie dawnej fabryki powstają przestrzenie biurowe, mieszkaniowe, eventowe, a także bary i restauracje. Oznacza to zatem, że szykuje się nowe miejsce idealne do towarzyskich spotkań mieszkańców Warszawy, jak i przyjezdnych. 

Inwestorzy nowo powstałego miejsca – nazwanego Centrum Praskie Koneser – by uczcić jego otwarcie, w dniach 29-30 września, organizują Warszawski Festiwal Konesera. W czasie wydarzenia usłyszymy takich wykonawców jak Krzysztof Zalewski, Pablopavo i Ludziki, Jazz Band Młynarski-Masecki, czy zespół Hańba. Fani tych artystów ucieszą się zapewne jeszcze bardziej z informacji, że w specjalne wyznaczonej strefie CoJestGrane24, będzie możliwość osobistych spotkań z muzykami. W ramach „Konesera” będziemy mieli też okazję obejrzeć dwa spektakle teatralne. Jeden z nich wystawiany będzie przez Pożar w Burdelu. Drugi, zatytułowany „Ośrodek Wypoczynkowy” jest dziełem niezależnego, eksperymentalnego teatru Komuna/Warszawa, którego działalność oscyluje na granicy sztuk performatywnych, muzyki i video instalacji. Oba teatry znane są z dostarczania widzom całego wachlarza emocji i wrażeń, zatem tego samego oczekiwać możemy pod koniec września w czasie Warszawskiego Festiwalu Konesera.

Organizatorzy zaplanowali również coś dla wielbicieli dobrego designu. Targi Rzeczy Ładnych w Koneserze to przedsięwzięcie, w czasie którego będziemy mogli obcować z polskim designem z najwyższej półki, oraz rodzimym street art-em. Po obejrzeniu wystaw udajcie się koniecznie na tor wrotkowy znajdujący się na terenie festiwalu.

Dwudniowy plan wydarzenia wygląda naprawdę imponująco, ale ostatni wrześniowy weekend warto spędzić na Warszawskim Festiwalu Konesera, chociażby ze względu na niebanalne przestrzenie, w jakich będzie się odbywał. Do zobaczenia!

Sprawdź też

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone