Czytasz
Już w tym tygodniu Zola Jesus powraca do Polski

Już w tym tygodniu Zola Jesus powraca do Polski

Zola Jesus

Wszyscy polscy fani wokalistki niecierpliwie zacierają ręce. To za sprawą koncertów, jakie Zola Jesus zagra w tym tygodniu w czterech polskich miastach. Jeśli nie kupiliście jeszcze biletów, dobrze radzimy – nie zwlekajcie.

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych wokalistka może pochwalić się pokaźnym gronem fanów w naszym kraju. Nie tak dawno mieliśmy okazję zobaczyć jej przejmujący koncert w trakcie katowickiego OFF Festivalu. Teraz ci, którzy z jakichś powodów festiwal przegapili, bądź chcą przeżyć te emocje jeszcze raz, mają na to szanse! Zola Jesus w czwartek rozpocznie mini trasę po naszym kraju.

Magnetyczny głos, oryginalny wizerunek, widowiskowe koncerty… Komplementy pod jej adresem można mnożyć bez końca. Elektronika połączona z muzyką klasyczną, gotycki pop i tego typu nieoczywiste muzyczne mieszanki zaowocowały zainteresowaniem Zolą także w samej branży. Nika – bo tak naprawdę nazywa się Zola Jesus – może szczycić się współpracą chociażby z Fever Ray, The xx, M83 i Former Ghost. I choć mroczne klimaty były nieodłączną cząstką jej twórczości, to dużo bardziej wyczuwa się je na numerach z ostatniej, piątej długogrającej płytki Okovi, wydanej w ubiegłym roku. Zola nagrywała ją po bolesnych życiowych doświadczeniach, które były powodem kilkuletniej przerwy w tworzeniu. Utwory, które ostatecznie znalazły się na krążku powstawały w leśnej chatce, podczas zmagań z depresją i wewnętrznymi rozterkami artystki. Szczerość bijąca z zawartych na Okovi materiałów została doceniona. Płyta zebrała bowiem bardzo pozytywne opinie zarówno ze strony krytyków jak i oddanych słuchaczy, tym samym stając się najbardziej wyrazistą pozycją w jej dyskografii. 

Jeśli chcecie poczuć emocje bijące z utworów Zoli Jesus na własnej skórze, przyjdźcie na jeden z koncertów w ramach Zola Jesus Tour Poland 2018. Przystanek numer jeden – Warszawa. W czwartkowy wieczór klub Smolna wypełni się mrocznym, przeszywającym głosem amerykanki, który w kolejnych dniach wybrzmi też w Sopocie, Poznaniu i Wrocławiu. Bilety na wszystkie koncerty kupicie u nas! 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone