Czytasz
Nie widzieliście tych seriali? Teraz możecie nadrobić zaległości #zostajewdomu

Nie widzieliście tych seriali? Teraz możecie nadrobić zaległości #zostajewdomu

serial młody papież

Mamy teraz dość sporo czasu, a więc maratony z serialami w końcu nie będą wywoływać (aż takich) wyrzutów sumienia. Rozsiądźcie się wygodnie na kanapie, przygotujcie przekąski i dajcie sobie solidny binge watch.

To dobra okazja, aby powrócić do seriali, które zostawiliśmy “na potem”, ale gdzieś nam umknęły, odpalić dziesiąty raz ulubione produkcje albo obejrzeć losy Złotopolskich od samego początku. My wybraliśmy tytuły, które swoją premierę miały już jakiś czas temu, a jeśli nadal ich nie widzieliście… Po prostu jak najszybciej je nadrabiajcie!

Młody papież (2016)

Serial, którego premiera miała miejsce w 2016 roku momentalnie znalazł się na językach wszystkich. Świetnie zrealizowana fabuła o ekscentrycznym papieżu, wyrażającym niepopularne opinie i poglądy podbił serca milionów. Z zapartym tchem obserwowaliśmy kolejne poczynania Lennego Belardo, z odcinka na odcinek darząc go coraz większą sympatią, szacunkiem lub jak mawiają niektórzy – niewytłumaczalną miłością. Kwestie wizualne oraz muzyka to jak zwykle najwyższy poziom, do którego Paolo Sorrentino, czyli reżyser serialu zdążył nas już przyzwyczaić w swoich filmowych produkcjach. Opcja dająca zarówno rozrywkę, refleksję jak i masę doznań estetycznych.

czytaj dalej: Pozdrawiam Pozytywnie, czyli 7 linków umilających czas

Rok za rokiem (2019)

Dziwi nas, że ten serial przeszedł bez większego echa. “Rok za rokiem” to dziesięcioodcinkowa produkcja pokazująca losy przeciętnej brytyjskiej rodziny na przestrzeni piętnastu lat. Koncentrując się na perypetiach bohaterów, jesteśmy świadkami burzliwych zmian społecznych, politycznych czy ekonomicznych, jakie w tym czasie zachodzą na świecie. Część z nich znamy z autopsji, a pozostałe elementy bazują na fikcyjnym scenariuszu, który ma realną szansę wydarzyć się w niedalekiej przyszłości, co dodatkowo podkręca emocje. Ten serial daje nam możliwość obserwowania z boku sytuacji, w których codzienne decyzje, ignorowanie pewnych problemów czy poglądy ostatecznie doprowadzają do niekoniecznie pozytywnych zakończeń. I jest to pewnego rodzaju przestroga.

Nasza planeta (2019)

David Attenborough (w wersji polskiej Krystyna Czubówna, też klasyk) i jego cudowna narracja, a do tego zapierające dech w piersiach ujęcia fauny i flory? Czego chcieć więcej! Serial Netflixa pokazuje wpływ, jaki działalność człowieka wywiera na gatunki zwierząt zamieszkujące naszą planetę, budząc przy tym rzecz jasna masę głębokich przemyśleń. Być może przekona wielu do zmiany codziennych przyzwyczajeń, gdy już nasza codzienność wróci do “normalności”.

Genialna Przyjaciółka (2018)

Amerykańsko-włoska produkcja zrealizowana została na podstawie powieści enigmatycznej pisarki Eleny Ferrante o tym samym tytule. Gdy najlepsza przyjaciółka jednej z głównej bohaterek – Eleny Greco znika, kobieta zaczyna szczegółowo spisywać historię ich znajomości. Akcja zaczyna się w latach 60. w Neapolu, więc obserwujemy nie tylko relacje i dojrzewanie dwóch dziewczynek, ale także południowowłoskie realia, kulturę i panujące wówczas, bezwzględne reguły wśród lokalnej społeczności. Cudowny serial, opowiadający o kobiecej sile, przyjaźni i stawianiu czoła przeciwnościom losu.

czytaj dalej: 11 serii podcastów, których warto posłuchać podczas siedzenia w domu

Miłość, Śmierć i Roboty (2019)

Zbiór futurystycznych, niepowiązanych ze sobą fabularnie opowiastek, który zrobił na nas piorunujące wrażenie. Każdy odcinek to inny styl animacji, inna historia i bohaterowie, a punktem wspólnym każdego z nich są (często dystopijne) elementy science-fiction i fantasy. Znajdziemy tam oczywiście także całą masę nawiązań do znanej nam obecnie rzeczywistości i elementów humorystycznych. “Miłość, Śmierć i Roboty” to rozrywka najwyższych lotów, więc jeśli jakimś cudem przegapiliście – nadrabiajcie!

Skam (2015-2017)

Szczerze powiedziawszy, totalnie zapomnieliśmy o tej produkcji, a jest to propozycja wprost idealnie nadająca się do obejrzenia w obecnej sytuacji. Choć norweski serial nazywany był odpowiednikiem kultowego “Skins“, to zapewniamy, że absolutnie niesłusznie. To bezpretensjonalna, luźna historia o nastolatkach, która trafi zarówno do nich samych, jak i do ich rodziców. Tych pierwszych nie pozostawi z uczuciem cringe’u, tych drugich z wrażeniem, że świat chyli się ku upadkowi. Poruszane są w nim kwestie religii, przemocy czy seksualności, a bohaterowie (grani przez naturszczyków) szybko stają się mega bliscy naszemu sercu. Włączcie nawet w ramach eksperymentu – jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Pozostawieni (2014-2017)

Ten serial zakrawa o miano arcydzieła. Trzy sezony “Pozostawionych” opowiadają o następstwach zniknięcia 2% populacji świata. Dzieje się to w niewyjaśnionych okolicznościach, bez jakiegokolwiek schematu, ostrzeżenia, czy klucza. Jak ludzie radzą sobie z takimi sytuacjami? Jak starają się znaleźć odpowiedź i szukają pomocy? Psychologiczny, a często wręcz filozoficzny serial początkowo może być trudny w odbiorze, jednak zapewniamy, że warto. Plus świetna muzyczka!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam (z zaprzyjaźnionego portalu newonce) ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone