Czytasz
Aleja Ambientowa w Białymstoku

Aleja Ambientowa w Białymstoku

Stało się! Na mapie Białegostoku znajdziecie od dziś Aleję Ambientową – taką nazwę zyskała główna aleja Parku Konstytucji oraz jej naturalne przedłużenie w Rezerwacie Las Zwierzyniecki.

Up To Date Festival nie daje o sobie zapomnieć. Organizatorzy jednego z najważniejszych elektronicznych eventów w Polsce, postanowili jeszcze mocniej zaznaczyć swoje przywiązanie do Białegostoku. Tak zrodził się pomysł na powstanie “Alei Ambientowej”, który został entuzjastycznie przyjęty przed Radnych Miasta Białegostoku. Po jednogłośnej decyzji w sprawie nadania nazwy, pozostało tylko cierpliwie czekać na pojawienie się tabliczki. Oto i ona!

Aleja Ambientowa ulokowana w pięknie utrzymanym parku sąsiadującym z wyjątkowym rezerwatem natury, będącym swego rodzaju ewenementem, to wspaniały punkt na mapie spacerowej Białegostoku. Nie ma chyba bowiem drugiego takiego miejsca w Polsce, z tak nienaruszoną przestrzenią natury, w samym sercu miasta. Aleja Ambientowa stanowi więc nie tylko podkreślenie przywiązania naszego miasta do kultury i jej osiągnięć, a także kolejną zachętę dla turystów kulturalnych, choć nie tylko, do korzystania z oferty naszych parków – komentuje Jędrzej Dondziło czyli dyrektor artystyczny UTDF.

Seria ambientowych koncertów organizowana przez UTDF zdążyła zyskać już kultowy status. W tym roku była ona realizowana w wyjątkowej formule Domowych Salonów Ambientu i Centralnych Domowych Salonów Ambientu. W jej ramach zagrali chociażby: Pleq “BartoszDziadosz”, Grzegorz Bojanek, Dtekk, Michał Wolski, Botanica, Giulio Aldinucci, Aleksandra Słyż, Jacaszek, a także Hainbach & Orca. Zapisy tych koncertów dostępne są na oficjalnym kanale Youtube festiwalu.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone