Czytasz
Co jeszcze czeka nas podczas jaZZ i okolice?

Co jeszcze czeka nas podczas jaZZ i okolice?

jaZZ

Jesteśmy już po pierwszych występach w ramach festiwalu jaZZ i okolice. Sprawdźcie, jakie koncerty w ramach tego wydarzenia czekają nas jeszcze na Śląsku.

Za nami koncerty Wacława Zimpla i Saagary, a także Toma Raineya Obbligato czy Samuela Blasera z Markiem Ducretem i Peterem Brunnem. Po tym weekendowym maratonie z jazzem i muzyką improwizowaną przyjdzie nam odpoczywać tylko do czwartku. Wtedy to w tyszańskiej Mediatece wystąpią Štěpánka Balcarová ze swoim sekstetem oraz Małgorzata Hutek. W ramach projektu Life and Happines of Julian Tuwim pod lupę wezmą dziewięć wierszy wybitnego polskiego poety. Balcarová to czeska trębaczka, band leaderka i kompozytorka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Towarzyszyć jej będzie polska wokalistka Małgorzata Hutek.

W kolejnych dniach festiwalu przyjdzie nam obcować z twórczością m.in. Steve’a Colemana. Jedna z najważniejszych postaci amerykańskiego jazzu w ostatnich kilkudziesięciu latach wystąpi z zespołem Five Elements. Muzyk, który nie ogranicza się do żadnego gatunku. Co więcej, stara się nie używać pojęcia jazz w stosunku do swoich kompozycji. To pełna wolności podróż przez astralne, metafizyczne i duchowe stany. Oprócz niego, na scenie pojawi się Artur Dutkiewicz i jego Traveller Trio. To wszystko w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 

Pod koniec listopada, w katowickim Jazz Club Hipnoza wystąpi charyzmatyczne trio Marc Ribot Ceramic Dog. Dowodzony przez Ribota band to wypadkowa genialnych partii gitar, wokalu oraz instrumentarium perkusyjnego. Sceniczne szaleństwo jest więcej niż pewne. Zapiszcie datę – 25 listopada.

Ostatnim akcentem śląskiego festiwalu będzie koncert duetu Piotrowicz/Wojtczak. Panowie wystąpią 7 grudnia w gliwickim CK Jazzovia. Muzycy mają na koncie współpracę z Davem Douglasem, Tymonem Tymańskim i Leszkiem Możdżerem czy Chris Speed. To będzie piękne show na fortepian i saksofon.

Bilety na koncerty w ramach jaZZ i okolice znajdziecie POD TYM LINKIEM. Przypominamy, że festiwal zaczął się 7 listopada i potrwa do 7 grudnia.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone