Czytasz
Domówka: 5 pytań do Truanta

Domówka: 5 pytań do Truanta

Truant Domówka wywiad zostań w domu techno Luzztro Smolna dj

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju, czy sesje jogi.

Postanowiliśmy, że w cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Kolejnym gościem naszego cyklu jest Truant – didżej i producent, którego możecie kojarzyć z występów w kilku najważniejszych polskich klubach, takich jak Luzztro, Smolna czy 999.

Jak wygląda obecnie twój plan dnia?

Od kilku tygodni życie jakie dotychczas prowadziłem zostało wprowadzone w tryb stand by. Na co dzień zajmuje się scenografią do klipów i reklam w firmie mojego przyjaciela Cześka – niestety w związku z obecna sytuacja wszystkie projekty zostały zawieszone lub odwołane, więc staram się korzystać z wolnego czasu na 100 procent.

Wstaję wcześnie rano i zaczynam dzień od porządnego śniadania, a później siadam do robienia lub diggowania muzyki, którą mam nadzieje w niedalekiej przyszłości uda mi się zagrać dla ludzi, a nie przez video stream.

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało czasu, a teraz możesz się mu poświęcić?

Przede wszystkim produkcja i edukacja muzyczna. Przez ostatnie kilka lat w zasdzie każdy weekend spędzałem  w klubie często zaczynajac od czwartku, więc w poniedziałek i resztę tygodnia byłem na tyle nieprzytomny, że zawsze szukałem sobie jakiejś wymówki i odkładałem to w czasie. Teraz, gdy udało mi się skompletować potrzebny sprzęt i zaaranżować mini studio na nowo, staram się spędzać tam większość czasu. 

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Aktualnie razem z moją dziewczyna uciekliśmy z Warszawy na działkę w środku lasu, więc wszystko przeniosłem tutaj i powiem szczerze, że praca w tym miejscu i w tych pięknych okolicznościach przyrody bardzo pozytywnie wpływa na moją kreatywność i mogę poświecić się tu muzyce w stu dziesięciu procentach.

Czy planujesz koncertowy/didżejski stream live?

W zeszłym tygodniu na zaproszenie mojego przyjaciela Kosmy miałem przyjemność wystąpić w specjalnie przygotowanym streamie audio wizualnym wraz z Septem – poniżej podrzucam link do ponad godzinnego seta.

Siedząc na działce przyszedł mi do głowy pomysł żeby ze względu na piękną pogodę jaką mamy aktualnie w Polsce zrealizować stream stąd, z lasu który mam przed domem. Jeśli tylko pozwoli na to łącze internetowe na pewno w najbliższym czasie taka sytuacja się wydarzy.

W jaki sposób powinniśmy teraz wspierać artystów? 

Wydaje mi się, że w tych nowych i nie ukrywajmy ciężkich dla nas wszystkich czasach najlepszy sposób to finansowe wsparcie ich twórczości, branie udziału w streamach, share’owanie ich muzyki i pomoc przy działaniach PR-owych.

Wszyscy zostaliśmy z dnia na dzień postawieni w cholernie niecodziennej sytuacji – nie mówię tylko o artystach, ale o całym społeczeństwie. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że nie wiemy, kiedy ta sytuacja może się skończyć więc myślę, że to ogromna próba dla ludzkiej empatii. Pomagajmy sobie, to jest właśnie ten czas.

Rekomendacje kulturalne na czas social distancing:

Filmy: Parasite reż., Mid 90s reż. Jonah Hill, Rocketman reż.

Plus cała playlista filmów o muzyce elektronicznej, którą uploadowal jakiś super ziom. Polecam sprawdzić tę bibliotekę, bo jest tam naprawdę mnóstwo świetnego materiału. 

Książki: Jakub Żulczyk Zrób mi jakaś krzywdę, Szczepan Twardoch Morfina, Dan Millman Way of the Peaceful Warrior, Stephen King Doktor Sen 

Gry: Skate 3, Red Dead Redemption 2, Call Of Duty: Warzone 

Płyty Skudge – Balancing Point, Om Unit – The Corridor, Childish Gambino – 3.15.20, PRO8L3M – Art Brut 2, Tropic of Cancer – Stop Suffering, Laurel Halo – DJ Kicks, Rrose – Hymn to Moisture

Sprawdź też

Seriale: Ozark, Dom z papieru, Kalifat, Unorthodox 

Napój do pracki: woda z cytryna i imbirem i zimna słodka kawa

Szamka: Pizza all day everyday oraz szparagi do wszystkiego 

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone