Czytasz
GINWEEK – nowy festiwal kultury ginu

GINWEEK – nowy festiwal kultury ginu

60 topowych barów w 5 największych polskich miastach i najciekawsze koktajle w specjalnej festiwalowej cenie – do 19 czerwca trwa GINWEEK czyli festiwal kultury ginu.

Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Poznań, Wrocław – w tych miastach możecie skosztować specjalnych kompozycji, przygotowanych przez baristów z myślą o festiwalowiczach. Łączy je jedno – we wszystkich miksach znajdziecie gin, czyli alkohol, który staje się coraz popularniejszy.

GINWEEK
Steam Bar, fot. GINWEEK

Jak podkreśla współorganizatorka festiwalu Ewa Pawella: Dzisiaj ten klasyk koktajlowej kultury staje się jeszcze bardziej różnorodny niż wcześniej, zachwyca nowymi smakami i wyrafinowanymi miksami. To właśnie dlatego stale poszerza się oferta barów, serwujących drinki z ginem – wiele z nich będziecie mogli przetestować właśnie w trakcie GINWEEK.

Do wyboru są zarówno kultowe miejsca, jak i bary dopiero budujące swoją renomę. Nie zabraknie pięknych wnętrz, które staną się tłem dla wyjątkowych ginowych spotkań. Nie ważne czy wolicie ciężkie skórzane fotele, botaniczne otoczenie czy nowoczesny miejski szyk – na pewno znajdziecie tu opcję dla siebie. Buszujcie więc do woli w festiwalowej ofercie.

GINWEEK
Hilo Bistro & Bar, fot. GINWEEK

Jak to działa? W ramach oferty GINWEEK przetestujecie dwa koktajle w promocyjnej cenie 39 zł. Rezerwacji dokonacie na stronie festiwalu. Organizatorzy zachęcają do odpowiedzialnej i ograniczonej konsumpcji, podkreślając wyższość jakości nad ilością.

GINWEEK odbywa się po raz pierwszy. Zgodnie z założeniem twórców festiwalu, ma on stać się pretekstem do odkrywania kultury ginu, poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji najmodniejszych zestawów koktajlowych przygotowanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami. W barach, które uczestniczą w akcji, można spróbować znanych na całym świecie koktajlowych klasyków. Spróbujcie tam także zaskakujących autorskich kompozycji, które przygotowali mistrzowie sztuki barmańskiej. Bazą wszystkich koktajli będzie gin Beefeater. 

Sprawdź też

Jeśli nie mieliście dotąd okazji spróbować tego alkoholu – to może być dobry start, dający wyobrażenie o szerokich możliwościach komponowania go z innymi składnikami. A jeśli czujecie się ekspertami – z pewnością zaskoczy Was niejedna z wymyślnych ginowych propozycji. A tutaj kod -5zł przygotowany specjalnie dla Was: GW22GOIN-NPQ2EAVX

Więcej miejskich rekomendacji

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone