Czytasz
Europejska sława, słowiańska wrażliwość i wielki potencjał. Hania Rani zagra dwa koncerty w Polsce

Europejska sława, słowiańska wrażliwość i wielki potencjał. Hania Rani zagra dwa koncerty w Polsce

Hania Rani Going. NOSPR Palladium bilety trasa

W marcu europejska trasa, a w maju dwa koncerty w rodzimym kraju. Hania Rani już niebawem zagra w wyjątkowym NOSPR-ze i w stołecznym Palladium.

Niewielu jest polskich artystów wykonujących muzykę na pograniczu klasyki, alternatywy czy mainstreamu, którym udaje się osiągnąć sukces za granicą. Po zespole Trupa Trupa, Stefanie Wesołowskim czy Wacławie Zimplu w takim gronie znalazła się również Hania Rani, znana początkowo z duetu Tęskno. Kariera Hani Raniszewskiej nabrała tempa przy okazji debiutanckiego albumu tego zespołu, z którego odeszła właśnie ze względu na ogrom obowiązków związanych z rosnącą w zawrotnym tempie karierą solową.

cover fot. Nat Kontraktewicz

Za album “Mi” dziewczyny dostały nominację do Fryderyków oraz otrzymały Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W 2019 roku, już w ramach solowej drogi, Hania Rani zwyciężyła w plebiscycie Gazety Wyborczej Sanki, który wyłania najbardziej perspektywicznych artystów. W tym samym roku wydała debiutancki album “Esje“, który ukazał się w prężnie rozwijającej się wytwórni Gondwana Records. Wydawali w niej między innymi Portico Quartet, Matthew Halsall (założyciel) czy GoGo Penguin. Co więcej, już 4 lutego przekonamy się, czy Rani otrzyma nagrodę Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku 2019.

Hania Rani jest pianistką, kompozytorką i wokalistką, a jej styl porównuje się m.in. do Nilsa Frahma czy Ólafura Arnaldsa, którymi artystka jest wyraźnie zainspirowana. I wydaje nam się, że jej światowa kariera może nabrać podobnych rozmiarów, co w przypadku tych neoklasycznych muzyków. Wzruszające, ciepłe i delikatne kompozycje Raniszewskiej trafiają bowiem zarówno do fanów muzyki klasycznej, jak i do tych, którzy do filharmonii chadzają nieco rzadziej. I właśnie ta stosunkowo przystępna forma, w połączeniu z wysokimi umiejętnościami, może okazać się kluczem do sukcesu. Kto wie, może już niebawem usłyszymy jej muzykę w jakimś art house’owym filmie lub głośno komentowanym serialu?

Sprawdź też

Po wyczerpującej marcowej trasie po europejskich miastach, Hania Rani wystąpi w słynnym katowickim NOSPR-ze 27 maja, a dwa dni później zagra w warszawskim Palladium. Chodźcie się powzruszać.

Bilety na oba koncerty Hani Rani dostaniecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone