Czytasz
Lumpeksy Wrocław – nie szukaj krasnali, tylko ciucholandów [TOP5]

Lumpeksy Wrocław – nie szukaj krasnali, tylko ciucholandów [TOP5]

Wrocław – miasto mostów, krasnali i stolica kultury. Czy lumpeksów również? Wybraliśmy najlepsze lumpeksy we Wrocławiu.

Dobry Wrocławiu, ale czy tani? Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie i wybraliśmy najlepsze ciucholandy w stolicy Dolnego Śląska. Kryteriów było kilka – cena, jakość, a czasem również idea i… klimat. Tak czy siak, te szmateksy we Wrocławiu nie pozwolą wam wyjść z pustymi rękami i sprawią, że będziecie musiały/musieli zrobić sporo wolnego miejsca w szafie!

Lumpeksy Wrocław

1. Vena

Na rozgrzewkę Vena przy Świdnickiej 30, czyli ciucholand z krwi i kości. Co mam na myśli? Przede wszystkim rozsądne ceny. A jak dobrze wiecie, to nie takie oczywiste w dobie mody na ciucholandy, która często winduje ceny używanej odzieży do astronomicznych rozmiarów (nie wspominając już o inflacji). A tu? O proszę:

Źródło: mysweetlittlebunny.blogspot.com

To, co wyróżnia Venę, to również czystość lokalu, jak i samych ciuchów (serio, w przypadku ciucholandów to raczej luksus niż standard). No i jeszcze jedno – ten lumpeks jest nie do zdarcia i nie zmienili tego nawet urzędnicy miejscy. Kilka lat temu wzięli sobie za cel likwidację sklepów z tanią odzieży przy Świdnickiej. To miało przywrócić dawny, reprezentatywny charakter tej handlowej ulicy. Nie wiem, jak dla was, ale moim zdaniem dobry ciucholand również może być prestiżem 🤙

2. Second Hand From London

Osoby stojące za Second Hand From London podpisują się jako największa sieć ciucholandów w tej części europy. Nie nam oceniać. Tak czy siak, nie możemy nie przyznać, że ich lumpeksy robią robotę. Zarówno ten we Wrocławiu, jak i innych miastach.

Choćby w Poznaniu. Sprawdź najlepsze lumpeksy w mieście doznań

Lumpeksy Wrocław

Wrocławski Second Hand From London mieści się na 1. piętrze Domu Handlowego Podwale. Przyznaję, że mam słabość do ciucholandów w dużych halach i sklepach handlowych. A to dlatego, że na ogół można znaleźć tam po prostu wszystko… Oczywiście wpierw wertując kolejne alejki godzinami i nurkując w niekończących się stertach ciuchów. A te w Second Hand From London są w naprawdę spoko cenach (nawet do 2 zł za sztukę). Jak sama nazwa wskazuje, sieć sklepów sprowadza je głównie z UK, ale nie tylko – znajdziecie tam też asortyment z Holandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Danii.

3. Ubrania do Oddania (butik cyrkularny)

lumpeksy wrocław

A teraz sklep, który zasłużył na miejsce w tym rankingu nie tylko ze względu na używane ciuchy, lecz przede wszystkim ideę, która za nim stoi. Ubrania do Oddania to inicjatywa z pogranicza slow fashion i działalności charytatywnej, której współtwórczynią oraz twarzą jest Zosia Zochniak. W butikach cyrkularnych marki kupisz używaną odzież w cenie 30 zł/kg. We Wrocławiu aktualnie znajdują się dwa – w Galerii Wroclavia oraz Pasażu Grunwaldzkim (a także w innych dużych miastach)

Możesz tu również oddać niepotrzebną odzież. Każda złotówka na kilogram zostaje przekazywane na różne fundacje i kampanie społeczne. Jednym z założeniem butików jest wymiana ubrań z Polski, co stanowi miłą odmianę od importowanych z zachodu ciuchów w większości innych lumpeksów. Marka, jak i sama Zosia, mocno udzielają się w social mediach. Odmieniają wizerunek ciucholandów, kojarzony jeszcze czasami z niskim statusem społecznym i złą jakością ubrań. Oby więcej takich inicjatyw!

Sprawdź też
Księżniczki Disneya

4. Vive Profit

lumpeksy wrocław
Lumpeksy Wrocław

Czym byłby ranking lumpeksów bez sieci Vive Profit? Okej, przyznaję, że ich system cen jest dość skomplikowany, a ubrania najlepiej brać w dużych ilościach (wtedy najbardziej się opłaca). Niemniej, takiego wyboru ciuchów z drugiej ręki w dobrej jakości nie dostaniecie w pierwszym lepszym szmateksie. Lumpeksy Vive Profit opanowały nie tylko Wrocław, ale większość miast w kraju, znajdując na ogół miejsce w galeriach handlowych. Tak jest i w tym przypadku – ciucholand mieście się w Centrum Handlowym Marino.

Vive Profit w Gdańsku też robi robotę

5. BaBu – ul. Jedności Narodowej 49

lumpeksy wrocław
Lumpeksy Wrocław

A na koniec coś zupełnie odmiennego od lumpeksowych molochów. Jeśli zamiast ciuchowego szaleństwa na ogromnej hali macie ochotę na coś bardziej kameralnego i uroczego, BaBu na ulicy Jedności Narodowej będzie idealnym wyborem. Klienci cenią sobie w nim czyste ubrania, sympatyczną obsługę, niskie ceny, nawet… przyjemy zapach. Jakby tego było mało, w lumpeksie, oprócz odzieży z drugiej ręki, kupisz obrazy lokalnych artystów. Milutko.

A może szukasz też lumpeksów w Krakowie?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone