Czytasz
Muzyczna terapia z kolektywem Synergia

Muzyczna terapia z kolektywem Synergia

Hunee x Synergia
Piąta edycja interdyscyplinarnego wydarzenia organizowanego przez kolektyw Synergia zbliża się wielkimi krokami. Już 9 marca, w intrygującej przestrzeni praskiej Komuny Warszawy odbędzie się wyjątkowe muzyczno-terapeutyczne doświadczenie. 

Marcowa Synergia rozpocznie się od kolektywnej medytacji i ceremonii przeprowadzonej przez Teatr Dźwięku, z użyciem mis tybetańskich, gongów, fletu i śpiewu. Teatr Rimy Sadurskiej i Łukasza Barei eksploruje ideę wibracji jako podłoża istnienia wszystkiego co znamy, a także dobroczynnych właściwości dźwięku w oparciu zarówno o jego wymiar terapeutyczny, jak i artystyczny.

Drugim punktem programu będzie występ fantastycznej Warszawskiej Grupy Gamelanowej, eksplorującej muzykę z Indonezji na tradycyjnych instrumentach z tamtego obszaru. Występowali na najróżniejszych festiwalach i wydarzeniach, ostatnimi czasy między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej czy słynnym Ladomku na Jazdowie.

Synergia x Eltron
fot. Oliwii Szanajca Kossakowska

Kluczowym etapem Synergii będzie część muzyczno-taneczna z udziałem jednego z najbardziej uznanych i rozchwytywanych DJ-ów na świecie – Hunee z Berlina. Jego wyjątkowa selekcja słynie z dawki pozytywnej energii i nieprzewidywalności. Został on przez nas wybrany ze względu na niesamowity kontakt w publicznością i umiejętność zabierania ludzi w erudycyjną, muzyczną podróż po wszystkich kontynentach, gatunkach i stylach, utrzymując przy tym niezmiennie wysoki poziom ekscytacji. Jego set poprzedzi występ konesera najróżniejszych brzmień, wspaniałego DJa, a także stałego gościa Synergii – Bartka Kruczyńskiego, znanego między innymi pod pseudonimem Earth Trax czy z dawnego projektu Ptaki.

Na lokalizację wydarzenia wybraliśmy Komunę Warszawa, czyli obszerną i równocześnie intymną przestrzeń koncertowo- teatralną, ze świetną akustyką i idealną infrastrukturą dla programu wydarzenia. Komuna//Warszawa to jeden z najważniejszych teatrów niezależnych, eksperymentujący na styku sztuk performatywnych, video instalacji i muzyki. W swej twórczości sięga po tematy ważne i współczesne, nieustannie poszukując nowych form i środków wyrazu. Tworząc przestrzeń do twórczego dialogu i dyskusji, przyciąga twórców młodego pokolenia, dając im wolność i swobodę artystyczną.

Synergia x Earth Trax
fot. Marek Tarnowski

Do tej pory, wydarzenia organizowane przez Synergię odbywały się na nadwiślańskim Placu Zabaw, w Cafe Kulturalna oraz w berlińskim Acud Macht Neu. Teraz przyszedł czas na drugą stronę Wisły i Komunę. Serdecznie polecamy i widzimy się z Wami już 9 marca!


 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.