Czytasz
Legendy brytyjskiej elektroniki, arabski acid i wiele innych w ogłoszeniu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

Legendy brytyjskiej elektroniki, arabski acid i wiele innych w ogłoszeniu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

Underworld Tauron Nowa Muzyka Katowice Going.

Pod koniec października poznaliśmy gwiazdę koncertu otwarcia TNMK 2020. Teraz przyszedł czas na pierwsze ogłoszenia dotyczące głównej części festiwalu!

Jak przystało na ogłoszenia TNMK w najnowszym znalazło się miejsce zarówno dla weteranów sceny, doświadczonych artystów, wyczekiwanych powrotów oraz świeżej krwi. Oto jak prezentuje się dzisiejszy skład:

TNMK Going. bilety Tauron Underworld

Brytyjskiego duetu Underworld nikomu nie trzeba przedstawiać. Rick Smith i Karl Hyde mają na swoim koncie kilkanaście studyjnych albumów, udział w kultowym soundtracku do filmu Trainspotting (evergreen Born Slippy (Nuxx)) czy występy na wielu ważnych festiwalach na całym świecie i udział przy ceremonii otwarcia Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Ich ostatnie dokonania to podsumowujący dotychczasowe działania album Drift Series I.

Kolejne kobiece ogłoszenie to występ Anny Calvi, nominowanej do Mercury Prize i porównywanej do PJ Harvey autorki trzech studyjnych albumów, z których ostatni – Hunter – ukazał się w ubiegłym roku. Trochę gitar i wzruszeń.

Nie tylko Underworldem człowiek żyje – organizatorzy TNMK dorzucili jeszcze kilka elektronicznych nazwisk. Rival Consoles, czyli reprezentant Erased Tapes Records zaprezentuje swój emocjonalny set, a Acid Arab zabiorą nas na tripa inspirowanego Północną Afryką i Bliskim Wschodem. Z kolei Afrodeutsche to jedna z najbardziej utalentowanych artystek, która w swoim CV współpracę z renomowanymi labelami LuckyMe czy Skam Records. Miejcie na nią czujne oko!

Last but not least – dziesięcioosoowa orkiestra SEED Ensemble dowodzona przez cenioną kompozytorkę, aranżerkę i saksofonistkę Cassie Kinoshi. Miejskie inspiracje łączą się tutaj z brzmieniami Afryki Zachodniej i Karaibów. Jazz i muzyka z całego świata są zawsze istotnym punktem festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

15. edycja katowickiego festiwalu odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w katowickiej Strefie Kultury.

Karnety 2- i 3-dniowe na TNMK 2020 dostępne są w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone