Czytasz
Playlista: zespół Kroki prezentuje swoje muzyczne zajawki

Playlista: zespół Kroki prezentuje swoje muzyczne zajawki

Fest Kroki Going. bilety festiwal lato alternatywa elektronika Chorzów

Dzisiaj meldują się na Salt Wave Festival, a już jutro Kroki zagrają na scenie New podczas chorzowskiego Fest Festivalu. My sprawdzamy, co obecnie leci u chłopaków na ripicie!

Kroki to trio, w skład którego wchodzą wokalistka Kuba Goleniewski aka Jaq Merner, basista Paweł Stachowiak oraz Łukasz Palkiewicz aka Szatt odpowiedzialny za elektronikę. W tym roku wydali swój debiutancki longplay Controlled Chaos, który ukazał się nakładem Kayaxu. Jeśli ich nie znacie – koniecznie odpalcie ten albumik i dajcie się ponieść tej przyjemnej muzyczce! I pamiętajcie – Kroki dzisiaj na Salt Wave, a już w sobotę na Feście!

Kroki w trasie promującej Controlled Chaos – kup bilet!

Jaq Merner

Thome Yorke – Runwayaway

Podziwiam Tomka za to, co zrobił i wciąż robi dla muzyki. Jest wspaniałym artystą. Nowa płytka brzmi pięknie, nie jest zaskakująca, ale wracam do niej namiętnie. York i producent Godrich to dream team. Polecam obejrzeć film „Anima” w reżyserii Paula T. Andersona promujący album – kolejny dowód na to, że Tomek wie, jak to się robi.

Rejoicer – Double Astral Move

Jakiś czas temu wyświetliła mi się reklama na Instagramie od labelu Stones Throw z wykonaniem live tego utworu. Zakochałem się w nim, chciałem więcej, niestety nigdzie nie mogłem znaleźć tego wykonania w całości. Jedyne, co mi pozostało to słuchać wspaniały groove w wersji studyjnej na Spotify.

King Gizzard & The Lizard Wizard – Rattlesnake

Energia! Są niesamowici, chociaż nie jaram się nowymi rzeczami, to i tak mam do nich duży sentyment. Mam nadzieję, że uda mi się złapać ich na jakimś festiwalu.

Paweł Stachowiak

Gil Scott Heron – The Klan

Utwór opisujący życie ludzi i nawiązujący do końca świata.

Flying Lotus feat. Anderson .Paak – More

Jeden z moich ulubionych numerów z tego roku. Anderson .Paak pokazuje kolejne świetne oblicze swoich umiejętności wokalnych. Warto zwrócić uwagę na linię basu , którą wykreował Thundercat.

Sun Ra – Space is the Place

Odwołanie do ludzkości w całym wszechświecie mówiące, że wszyscy egzystujemy gdzieś w przestworzach.

Sprawdź też

Szatt

Jacques – Tout Est

Jacques to szaleniec z Francji, który przede wszystkim robi wrażenie na żywo. Kreatywność w kreowaniu dźwięku. Tout est magnifique!

Lizzo – Boys

Lizzo wjeżdża bez szczypania. Wow. Polecam również jej akustyczną odsłonę dla Tiny DESK w NPR.

Pete Josef – Colour

Esencja słońca w muzyce. Jeden z przykładów dobrego algorytmu na Spotify. Jestem fanem Discover Weekly.

Kroki już jutro zagrają na Fest Festivalu, który odbywa się w dniach 23-24 sierpnia w Parku Śląskim. Na pierwszej edycji zagrają m.in. Schoolboy Q, Alan Walker, Metronomy, Sokół, Little Dragon, Kollektiv Turmstrasse czy Jaden Smith. Z kolei na nadmorskim Salt Wave wystąpią m.in. The Cinematic Orchestra, Jacob Banks, PRO8L3M i The Dumplings. Dzieje się!

Bilety dostępne są w Going. – sprawdź również nasz przewodnik po Feście!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.