Czytasz
Playlista: Resina prezentuje ulubione soundtracki 2018 roku

Playlista: Resina prezentuje ulubione soundtracki 2018 roku

Resina

W najbliższą sobotę wiolonczelistka Karolina Rec aka Resina wystąpi w warszawskim Klubie SPATiF. Z tej okazji, artystka przygotowała dla nas zestawienie ulubionych filmowych soundtracków ubiegłego roku

W 2018 ukazało się sporo ciekawej muzyki filmowej, która faktycznie mocno mnie zainteresowała ze względu na to, że jest to doskonałe pole do łączenia instrumentów akustycznych, elektroniki i np. chóru. Resina może zaliczyć ubiegły rok do niezwykle owocnych. Wydała poruszający, świetnie przyjęty przez krytykę i słuchaczy album Traces. Płyta ukazała się w renomowanej wytwórni 130701, pod której skrzydłami znajdują się tacy artyści, jak Max Richter, Hauschka czy Ian William Craig.

Traces docenili dziennikarze takich portali, jak Line of Best Fit i The Quietus, a Resina wystąpiła m.in. na festiwalu Unsound (polskiej i australijskiej edycji), zagrała na koncercie poświęconym pamięci wybitnego islandzkiego kompozytora Jóhanna Jóhannssona, a także supportowała zespół Godspeed You! Black Emperor.

Specjalnie dla nas, wiolonczelistka przygotowała playlistę z jej ulubionymi momentami w zeszłorocznych soundtrackach. Nie zabrakło kompozycji z osobliwych horrorów Mandy, Suspiria i Hereditary, są również utwory ze świetnych You Were Never Really Here i Annihilation.

Sprawdź też

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone