Czytasz
Seans za 10 zł? Święto Kina w całej Polsce już 30 października

Seans za 10 zł? Święto Kina w całej Polsce już 30 października

W najbliższą niedzielę multipleksy i mniejsze studyjniaki przeżyją prawdziwe oblężenie. Jesienne Święto Kina to szansa na zdobycie biletów na filmy za dyszkę. Taka promocja nieczęsto się zdarza!

Kolejna odsłona akcji odbędzie się 30 października – w sam raz przed Halloween i Wszystkich Świętych. Chwila odprężenia przed dyniowymi imprezami i wizytą na cmentarzu brzmi jak plan, obok którego nie można przejść obojętnie. Przyjemne połączy się w nim z pożytecznym, bo kina nieustająco potrzebują wsparcia widzów. Serwisy streamingowe rosną w siłę: kuszą nowościami serialowymi, produkują własne formaty i odświeżają dobrze znane klasyki. Do ich przeglądania nie trzeba wychodzić z domu: wystarczy laptop, miska chipsów i ulubiony napój u boku. Nic nie równa się jednak doświadczeniu filmów na dużym ekranie. Gdy gasną światła i skończy się blok reklamowy, rozpoczyna się prawdziwa magia.

spot promujący tegoroczne Święto Kina

Nie uszczuplić portfela

– Przy szalejących wszędzie cenach branża kinowa wychodzi naprzeciw widzom, obniżając koszt wyjścia do kina, aby ci mogli zobaczyć wybrany film i skorzystać z rozrywki na najwyższym poziomie za symboliczną opłatą – podkreślono w oficjalnym komunikacie. Niedzielna Święto Kina to okazja, żeby kupić bilet na dowolny seans za jedynie 10 zł. To duża obniżka regularnych cen wejściówek. W weekend w Multikinie osoba nieuprawniona do żadnych zniżek zapłaci 27,90 zł. W konkurencyjnej sieci Cinema City – 31,90 zł. A do tego trzeba jeszcze doliczyć opłatę serwisową (jeśli nabywamy bilet w sieci) oraz ewentualne przekąski. Nachosy i popcorn w większych zestawach też potrafią sporo kosztować.

W Warszawie powstaje QueerMuseum. Otwarcie już w przyszłym roku!

Groza i artyzm

Wystarczająco zachęceni do wizyty w kinie? My też, ale pozostaje jeszcze odpowiedzieć na pytanie, które tytuły warto upolować. Z pewnością dużym zainteresowaniem będą cieszyć się premierowe horrory. Na łamach Going. MORE pisaliśmy już o jednym z nich. Przypomnijmy – Egzorcyzmy siostry Ann to opowieść o pierwszej zakonnicy wypędzającej demony z ciał opętanych ludzi. Do repertuarów trafia też paranormalne Siedlisko zła oraz Halloween. Finał Davida Gordona Greena. W kolejnej części kultowego cyklu Laura Strode po raz kolejny stanie twarzą w twarz z Michaelem Myersem. Czy nienawiść zwycięży nad dobrem?

zwiastun filmu Siedlisko zła, reż. Adam Ethan Crow

Miłośników arthouse’owego kina również nie pozostawiono z niczym. W tym tygodniu światło dzienne wreszcie ujrzy Baby Broker Hirokazu Koreedy. Czołowy japoński reżyser po raz kolejny zastanawia się nad tym, czy członków rodzimy zawsze muszą łączyć więzy krwi. Osią jego filmu jest historia dziecka pozostawionego w oknie życia. Audrey Diwan w nagrodzonym w Wenecji Zdarzyło się obrała za to feministyczną perspektywę. Adaptacja powieści świeżo upieczonej noblistki, Annie Ernaux, śledzi losy młodej dziewczyny zachodzącej w niechcianą ciążę. Stoi przed nią nierozwiązywalny dylemat: albo dokona aborcji, co grozi więzieniem, albo urodzi dziecko i przekreśli plany na dalszą karierę naukową.

Sprawdź też

zwiastun filmu Baby Broker, reż. Hirokazu Koreeda

Święto Kina odbywa się w całej Polsce. W akcji biorą udział wszystkie wiodące sieci multipleksów, tj. Multikino, Helios oraz Cinema City. Zaproszenie do jednodniowego obniżenia cen biletów przyjęły także niektóre kina studyjne. Więcej szczegółów dotyczących projektu zawarto na jego oficjalnej stronie internetowej.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone