Czytasz
Sobotni Rozkwit w Ogrodzie Botanicznym

Sobotni Rozkwit w Ogrodzie Botanicznym

Rozkwit

Po ciężkim tygodniu i intensywnej piątkowej nocy, wydarzenie odbywające się w Ogrodzie Botanicznym UW i na Osiedlu Jazdów przyniosło nam długo wyczekiwany odpoczynek. Organizowany przez kolektyw Synergia Rozkwit był benefitem na rzecz pomocy Obozowi dla Puszczy, który jest obywatelskim ruchem, działającym na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej.

Obcowanie z przyrodą, jej eksploracja i rozmowy o tym, jak faktycznie ją chronić były głównymi założeniami zorganizowanego przez Synergię i Spółdzielnię Krzak wydarzenia. Sobotni Rozkwit rozpoczął się od Śniadania z Foodsharingiem. Składało się ono w całości z „uratowanych” przed wyrzuceniem świeżych owoców, warzyw i pieczywa. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć, jak poważnym problemem jest marnowanie zdatnej do spożycia żywności.

Rozkwit

 

Po śniadaniu nadszedł czas na rozmowy, warsztaty i specjalne spacery dźwiękowe. Poprzez swoją nietuzinkową tematykę, spotkania pozwalały na ujrzenie przyrody z kompletnie innej perspektywy. Obserwowaliśmy zwyczaje miejskich ptaków, próbowaliśmy jadalnych kwiatów i poznawaliśmy życie z perspektywy owadów. Po zmroku mogliśmy zgłębiać atrakcje Ogrodu Botanicznego używając do tego zmysłów słuchu, dotyku i węchu. Na terenie całej Spółdzielni Krzak znajdowały się instalacje przygotowane przez studentów warszawskiego ASP i innych zaproszonych artystów. Swoją tematyką nawiązywały do obecnego stanu środowiska naturalnego, procesów urbanizacji, czy ocieplenia naszego klimatu.

Doznania muzyczne towarzyszące Rozkwitowi zasługują na osobny akapit. Przez cały dzień w Świątyni Dźwięku występowała pokaźna grupa artystów. Swoje live acty i sety zaprezentowali m.in. Poly Chain, Tamten, Botanica, czy Facheroia. Wspaniałych muzycznych doznań nie przerwała nawet nagła ulewa. Wręcz przeciwnie – pozwoliła na jeszcze głębsze doświadczanie natury, niczym nieskrępowany bosy taniec i absolutne odprężenie. Dźwięki słyszane w całym Ogrodzie Botanicznym sprzyjały kontemplacji. Na chwilę zapomnieliśmy, że znajdujemy się w samym centrum głośnej Warszawy. Oprócz tego, w tropikalnej szklarni można było usłyszeć wyjątkowe, stworzone specjalnie na tę okazję kompozycje. Ich autorami byli Lutto Lento, Mozaika oraz Earth Trax.

Oby było jak najwięcej tego rodzaju wydarzeń w polskich miastach!

Rozkwit

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone