Czytasz
Mamy kolejny przystanek Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki! [AKTUALIZACJA]

Mamy kolejny przystanek Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki! [AKTUALIZACJA]

Radzimir Dębski Hommage

Kompozytor Radzimir Dębski złoży hołd Krzysztofowi Pendereckiemu. Po wyjątkowych koncertach w Warszawie i Wrocławiu przyjdzie czas na Lusławice.

Uznany kompozytor po raz kolejny przygotowuje wyjątkowe koncerty, z którymi wystąpi w najsłynniejszych obiektach scenicznych w Polsce. Tym razem po to, aby oddać hołd śp. Krzysztofowi Pendereckiemu, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.

Nie ma innej możliwości – Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki to przedsięwzięcie jedyne w swoim rodzaju. Nie wierzycie? Zobaczcie, co mówi o nim sam artysta:

Czekam na te koncerty od 3 lat. Miały być szansą spotkania i wspólnej pracy z Profesorem, tysiącem pytań i artystycznych poszukiwań, nie umiem więc nawet wytłumaczyć, co oznaczało przedwczesne odejście Profesora i czekanie tych kilku lat w nicości.

Koncerty zaplanowano na początek 2023 roku. Podczas wszystkich wydarzeń towarzyszyć mu będzie Orkiestra NFM Filharmonii Wrocławskiej. 20 lutego w Warszawie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej kompozytor wraz z instrumentalistami wystąpią na scenie dwukrotnie tego samego dnia. Koncert we Wrocławiu odbędzie się 29 marca i będzie specjalny, gdyż przypada w trzecią rocznicę śmierci Profesora.

Wiemy już, że Radzimir Dębski pojawi się również w bliskich dziedzictwu zmarłego kompozytora Lusławicach. To wydarzenie zostało zaplanowane na 1 kwietnia w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Bilety znajdziecie poniżej!

Jeśli chcecie wybrać się do Wrocławia, to trafiliście pod właściwy adres!

Radzimir Dębski Hommage
Radzimir Dębski Hommage

W repertuarze Krzysztofa Pendereckiego orkiestrą zadyryguje Maciej Tworek, wieloletni asystent Mistrza. Z kolei we własnych utworach poprowadzi ją Radzimir Dębski. Warto podkreślić, że część z nich Dębski przygotował specjalnie na to wydarzenie, a to oznacza, że będą miały one swoje prawykonania. Dodajmy też, że sam repertuar powstał w porozumieniu ze wspomnianym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, które jest partnerem merytorycznym koncertów.

Sprawdź też
Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki

Koncerty dedykowane pamięci Krzysztofa Pendereckiego będą miały szczególny – jubileuszowy i wspomnieniowy wymiar. Rok 2023 przynosi 90-tą rocznicę urodzin jednego z największych kompozytorów polskiej i światowej muzyki. Kalendarz wydarzeń związany jest także z trzecią rocznicą śmierci Mistrza. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego włącza się w realizację tego niezwykle interesującego przedsięwzięcia, które popularyzuje dzieło swojego Patrona, a także oddaje głos Radzimirowi Dębskiemu, artyście zajmującemu szczególne miejsce na polskiej scenie muzycznej.

Dodaje Adam Balas, dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Wyciągnijcie najelegantsze ciuchy, jakie macie w szafach. To ten czas!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone