Czytasz
Undercity Festival odsłania pierwsze gwiazdy!

Undercity Festival odsłania pierwsze gwiazdy!

Undercity

Warszawski festiwal Undercity ogłasza listę pierwszych artystów, którzy wystąpią 3 listopada w Hali Torwar.

Listę headlinerów otwierają Dixon i Dubfire, a oprócz nich zagrają m.in. Extrawelt live i Roman Poncet.

Undercity to nowy projekt, za którym stoją twórcy klubu Smolna, czyli miejsca docenianego nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wspólnie zorganizują halowy festiwal, podczas którego na 3 scena-ch można będzie usłyszeć ponad 20 artystów reprezentujących czołówkę światowej sceny muzyki elektronicznej. Ich występom towarzyszyć będzie rozbudowana oprawa multimedialna – instalacje świetlne, wizualizacje i dedykowana scenografia. Pierwszym headlinerem Undercity będzie Dixon, który powróci do Polski po kilkuletniej przerwie. Artysta jest uważany za jedną z czołowych postaci na międzynarodowej scenie, co potwierdzają tytuły najlepszego DJ-a na świecie w rankingach od 2013 do 2017 roku serwisu Resident Advisor. Dixon to również współzałożyciel cenionej wytwórni Innervisions. W jej katalogu znajdują się pro-dukcje od tak znanych artystów, jak Laurent Garnier, Simian Mobile Disco czy Recondite. 

Z kolei Dubfire, to postać przed laty współtworząca nagrodzony nagrodą Grammy duet Deep Dish, słynący m.in. z remiksów dla Depeche Mode, Madonny i The Rolling Stones, a także z wielkich hitów – „Hello” i „Flashdance”. Potem artysta postanowił jednak zwrócić się ku nieco innym brzmieniom, znacznie bliższym stylistyce techno i od lat jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tego nurtu. Stało się tak m.in. za sprawą świetnych autorskich produkcji, gorąco przyjmowanych występów na całym świecie i działalności wytwórni SCI + TEC.

Doskonałymi producentami są również Arne Schaffhausen oraz Wayan Raabe, czyli Extrawelt, których doskonałe albumy co kilka lat ukazują się w należącej do Svena Vätha wytwórni Cocoon. Część z tego materiału będzie można usłyszeć na żywo również podczas Undercity.

Sprawdź też

Reprezentantem znanych wytwórni jest także inny ogłoszony artysta, czyli Roman Poncet – świetny producent związany m.in. z Tresorem czy Figu.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone