Czytasz
WOŚP 2022: uran od Owsiaka i inne odjechane licytacje i wydarzenia

WOŚP 2022: uran od Owsiaka i inne odjechane licytacje i wydarzenia

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w ten weekend. Wybraliśmy wydarzenia i licytacje, przy których serduszka zabiły nam mocniej.

Co roku podczas WOŚP-u cała Polska staje się trochę jednym wielkim festiwalem – ludzie na ulicach wyglądają, jakby byli z wielkiego serduszkowego kolektywu. Z kolei przyspieszony Jurek Owsiak odpala protokół SIEEEMAAAAAAA i zaczyna swój maraton, po którym tradycyjnie już traci głos. I choć niektórzy posądzają lidera WOŚP o bycie oszustem, antychrystem i kto wie, kim jeszcze, to faktów nie wymażą (niczym serduszka na kurtce posła Arkadiusza Myrchy w Wiadomościach 😑). Orkiestra przez 29 edycji zebrała ponad 1,5 miliarda złotych, głównie na sprzęt medyczny do szpitali i innych placówek (ponoć co piąty sprzęt w szpitalach jest z WOŚP). W ramach WOŚP 2022 zebrane środki trafią na potrzeby związane z okulistyką dziecięcą.

W orkiestrowy weekend, oprócz zbierania hajsiku przez wolontariuszy, na ulicach miast i miasteczek dzieje się naprawdę dużo – koncerty, wystawy, no i oczywiście różniste aukcje oraz licytacje. Przewertowaliśmy sporo z nich i z chęcią się z Wami podzielimy!

WOŚP 2022 – licytacje

Uran od Jurka Owsiaka

wośp 2022
WOŚP 2022

Zdecydowanie najpiękniejszą tegoroczną akcją jest moim zdaniem wystawienie bloczku uranu przez Jurka Owsiaka. To oczywiście nawiązanie do słynnej internetowej pasty, które pokazuje, jak wielkim śmieszkiem z dystansem do siebie jest lider WOŚP-u. Ale to nie jedyna mocna propozycja w tym roku.

Benz od Quebo i Tommiego Casha

Jedną z najbardziej odjechanych licytacji przygotowała agencja Follow The Step. Do zdobycia jest jeden z samochodów, którymi Tommy Cash i Quebonafide wjechali na swój występ na zeszłorocznym Fest Festivalu. A do tego 4-dniowe karnety VIP na FEST Festival 2022! Twój lokalny Benz Dealer byłby dumny.

FEST Festival 2022 rusza z biletami

Co ciekawe, to nie jedyny muzyczny samochód na tegorocznych licytacjach. Kolejna opcja to samochód-scenografia z okładki płyty Annuszka Krzysztofa Zalewskiego (który notabene również grał na ostatnim Feście).

wośp 2022
No fajny, chociaż raczej nie pojedziecie nim za daleko. Fot. YouTube

Kolacja z Dziarmą

Dziarma, wraz ze swoją ulubioną miejscówką – The Cool Cat, łączy przyjemne z pożytecznym. Wokalistka i stała bywalczyni wspomnianej restauracji oferuje swoje towarzystwo i rozmowę podczas wyjątkowej kolacji, którą można wylicytować tu. A to, że dobrze się z nią gada, wiemy najlepiej. Sprawdźcie nasz ostatni wywiad!

Jak zwykle co roku, na licytacjach WOŚP nie brakuje również mocno memicznych propozycji. w 2021 największą z nich była wystawiona na sprzedaż niebieska kurtka Marcina Najmana – symbol zakończenia jego wielkiej inby z Krzysztofem Stanowskim (nie na długo, o czym poczytacie tutaj). W tej edycji internet mocno poruszyła m.in. możliwość spaceru z Profesorem Marcinem Matczakiem, ojcem Maty oraz wyjście do lumpeksu z Mają Staśko – choć trzeba przyznać, że ostatnio jakakolwiek publiczna aktywność obu osób wzbudza masę emocji.

Sprawdź też

Z nami też możesz wyjść do lumpeksu – sprawdź na Going. MORE

WOŚP 2022 – Koncerty

wośp 2022
WOŚP 2022

Ale nie samymi licytacjami człowiek żyje. W tym roku podczas 30. finału WOŚP w Warszawie 30 stycznia wystąpią m.in. Happysad, Nocny Kochanek czy Kwiat Jabłoni.

Happysad wystąpi nie tylko w Warszawie – bilety na krakowski koncert

We Wrocławiu koncerty będą odbywały się w całym mieście (m.in. Stary Klasztor czy Sala Gotycka), a zagra m.in. punkowy zespół Hurt. W Gdańsku odbędą się z kolei m.in. koncerty Arka Kłusowskiego, Majki Jeżowskiej czy Oddziału Zamkniętego. W Poznaniu będziemy mogli posłuchać na żywo m.in. duetu Cukier.

Wszystkie koncerty są oczywiście za darmo. Jeśli nie znaleźliście tu żadnej propozycji dla siebie, sprawdźcie pełną listę wydarzeń dla wszystkich miejscowości w Polsce. Warto pamiętać, że podczas WOŚP-u artyści nie pobierają żadnego wynagrodzenia za swoje koncerty. Bo tego dnia każdy chce po prostu pomagać! A jak widzicie, sposobów, by to zrobić, jest wiele. Wszystkie z nich znajdziecie na stronie WOŚP.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone