Czytasz
Zmysłowy rock, didżejskie gwiazdy i modularne syntezatory – Tauron Nowa Muzyka Katowice ogłasza!

Zmysłowy rock, didżejskie gwiazdy i modularne syntezatory – Tauron Nowa Muzyka Katowice ogłasza!

Floating Points Going. Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 karnety kup techno bilet

Kolejne ogłoszenie festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice to dominacja klubowej elektroniki przełamana pościelowym ambient rockiem.

Nie możecie się już doczekać upalnego lata i festiwalowych wojaży? Oczekiwanie na pewno umilają ogłoszenia artystów, a jak na okres świąteczny przystało, dzisiaj dostaliśmy kolejną paczkę pełną smakołyków. Zobaczcie, kto jeszcze wystąpi na przyszłorocznym Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Karnety 2- i 3-dniowe na TNMK 2020 dostaniesz w Going.!

Dzisiejszy rzut od organizatorów TNMK to w większości wykonawcy zajmujący się klubową elektroniką, ale znajdziemy w nim również speców od syntezatorów modularnych i spokojnych gitar. Nie zabraknie też czegoś dla bardziej wymagających słuchaczy.

Najbardziej rozpoznawalną nazwą jest bez wątpienia teksański zespół Cigarettes After Sex. Muzycy zwykli określać swoją muzykę jako ambient pop/rock. Ich znakiem rozpoznawczym są rozmarzone, zmysłowe kompozycje. W tym roku ukazał się drugi album formacji zatytułowany po prostu Cry.

Nie będą narzekać też ci, którzy przyjadą na popularnego Taurona zwyczajnie się wytańczyć. Lubicie techno? Z pewnością ucieszy Was obecność weteranów sceny – didżejki Jennifer Cardini oraz DJ-a Tennisa. Z kolei bardziej hałsowo-słoneczne klimaty zapewni Gerd Janson, didżej i producent odpowiedzialny za wytwórnię Running Back.

czytaj dalej: 5 grudniowych imprez, na których wytańczysz się do rana

Last but not least! Mamy tu fanów eksperymentów z syntezatorami? Dobrze się składa, bo podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 zagrają Brytyjczycy Andy Stott i Sam Shepherd aka Floating Points. Obaj znani są z awangardowego podejścia do elektroniki i obaj prezentują totalnie odmienne stylistyki. O ile Stottowi bliżej do mrocznej, dystopijnej ambientowo-dubowej estetyki, tak Floating Points upodobał sobie bardziej jazzowe i bassowe brzmienia. Obaj są świeżo po wydaniu nowych albumów, z których numery na pewno usłyszymy w Katowicach.

Pamiętajcie, że TNMK 2020 odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w Strefie Kultury. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów są m.in. Underworld, Rival Consoles, Anna Calvi, Soap & Skin czy Acid Arab. Widzimy się!

Planujesz festiwalowy sezon? U nas znajdziesz bilety na najciekawsze wydarzenia!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone