Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #3

Byliśmy tam: Weekendówka #3

weekend x going

Jak spędzaliśmy weekend, gdzie imprezowaliśmy, do jakich muzeów i kin chodziliśmy? Dowiedz się więcej z naszej krótkiej, lecz treściwej relacji. Przedstawiamy Weekendówkę!

Weekend zaczęliśmy od wizyty we wrocławskim klubie LVN, w którym spotkaliśmy się ze zderzeniem muzycznych zajawek reprezentantów K-Hole Trax z ekipą ze Śląska – Szokiem. Impreza z dużą ilością ghetto brzmień i acidu. Z kolei w Warszawie tańczyliśmy radośnie w rytm przebojów house i disco, które na Jasnej 1 serwował nam znakomity didżej – Madteo.

weekend z going
Coals, fot. Emilia Kot

Co w sobotę? Najpierw przedświąteczne szaleństwo prezentowe – Święto Ciała na Mysiej 3 oraz targi mody Hush. Na pierwszym wydarzeniu, organizowanym przez Magazyn Usta, mogliśmy delektować się cielesnym dobrem – wystawcy prezentujący naturalne kosmetyki, przepiękną biżuterię czy świeże spojrzenie na modę. Dalej – sztuka wysoka i koncert, na którym utwór Carla Orffa „Carmina Burana” został zagrany przez przez 300 muzyków, m.in. z Polskiej Orkiestry Radiowej, Chóru Uniwersytetu Warszawskiego i solistkę, Olgę Piasecznik. Wykonanie tego majestatycznego utworu było doskonałe. Dodajmy do tego niesamowitą oprawę wizualną i nietypowe, jak dla takiej muzyki, miejsce – hall biurowca Focus. We Wrocławiu impreza z Addisonem Groovem. Na parkiecie nie więcej niż dziesięć osób, jednak tak zajawionych selekcją Brytyjczyka, że ten nie zwalniał tempa i nawet nieco przedłużył swój set.

Niedzielne popołudnie spędziliśmy na wypełnionych po brzegi Targach Rzeczy Ładnych. Pokaźna ilość wystawców i naprawdę przepiękne przedmioty pożądania pokazały, że popularność niszowych produktów rośnie. Szczególnie zapadły nam w pamięć rośliny od Plantarium Art, kosmetyki z Ministerstwa Dobrego Mydła, a także meble vintage od Szpeje. A było tego znacznie więcej! Na koniec  spędziliśmy w Niebie, a zasługa to zespołu Coals. Było mrocznie i melancholijne – idealne połączenie na zakończenie weekendu.

weekend z going
Targi Rzeczy Ładnych, fot. Emilia Kot

Co prawda, pogoda za oknem nie zachęca do częstego wychodzenia z domu, ale przyszły weekend zapowiada się równie obiecująco. Na Jasnej – na zaproszenie kolektywu dype – zagra techno futurysta Matrixxman, a w Powidokach czeka nas premiera nowego numeru Przekroju i impreza sygnowana przez Dunno. W K55 zagra legenda muzyki house – DJ Haus (ksywka zobowiązuje), a weekend zakończy koncert szalonego ukraińskiego zespołu Grebz. Widzimy się!

więcej informacji znajdziesz na naszym portalu i w aplikacji Going.

Sprawdź też

 

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone