Czytasz
Co przyniesie jesień w Koneserze?

Co przyniesie jesień w Koneserze?

koneser

Centrum Praskie Koneser zaskakuje różnorodnością wydarzeń, których świadkami będziemy już niebawem. Muzyka, design, jedzenie i spotkania towarzyskie – czego na pewno nie można przegapić? Sprawdźcie! 

Koneser od samego początku swojej działalności wzbudza zainteresowanie wśród mieszkańców stolicy. Składa się na to kilka powodów – nietypowa przestrzeń, ciekawy dobór organizowanych wydarzeń oraz ich multidyscyplinarność. W samym sercu warszawskiej Pragi nowoczesny design przeplata się z postindustrialnymi wnętrzami, tworząc klimatyczną przestrzeń sprzyjającą spotkaniom zarówno towarzyskim, jak i tym ze sztuką. Najbliższe miesiące w tym miejscu pokazują, że pewnie trafimy do niego niejednokrotnie. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

W weekend odwiedziliśmy dwudniowe wydarzenie, które uczciło powstanie Placu Konesera, czyli praskiego centrum spotkań towarzyskich. Wrażenie zrobiły na nas Targi Rzeczy Ładnych, czyli prawdziwe święto naszego rodzimego designu i street artu. Była to świetna to okazja do zobaczenia m.in. wystawy Nowy porządek, ukazującej zmiany, jakie street-art przeszedł na przestrzeni lat. To już nie głośne hasła, które mają rzucać się w oczy, a coraz częściej sztuka totalnie wpasowująca się w przestrzeń miejską, która ma być dla niej poniekąd oddechem od wszechobecnych bodźców. Poza tym zobaczyliśmy dwa spektakle warszawskich grup teatralnych oraz koncerty znanych i lubianych – wśród nich była Hańba!, Jazz Band Młynarski-Masecki, czy Pablopavo i Ludziki. 

W pierwszy weekend października praska miejscówka przyciągnie w swoje progi fanów muzyki awangardowej i niezależnej. Odbędą się tam bowiem koncerty najważniejszych gwiazd festiwalu Avant Art. To fantastyczny dzień dla wielbicieli tego rodzaju muzyki – Yves Tumor, Lotic, Shygirl, Errorsmith, We Will Fail… Takie artystyczne combo nie zdarza się często! Nie wiemy, jak mury wytrzymają to potężne natężenie dźwięków i emocji płynących zarówno ze sceny, jak i od publiczności, ale pewne jest, że tak mocnego i ważnego wydarzenia nie można przegapić!


Koncerty, design, teatr… brakuje tylko jedzenia! Właśnie dlatego 20 października powinniście wpaść do Konesera na zakończenie sezonu Żarcia na Kółkach. Cały przekrój street foodu, który trafia w gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy, bez znaczenia czy są wegetarianami, weganami czy mięsożercami. Pyszne jedzenie, fajna atmosfera i klimatyczna przestrzeń – można chcieć więcej? 

Jak widzicie Centrum Praskie Koneser może okazać się idealnym lekarstwem na nieciekawy nastrój w pełne szarości jesienne dni. Sprawdźcie wszystkie wydarzenia w dedykowanej aplikacji, którą znajdziecie w Going. i wpadajcie na Pragę! 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone