Czytasz
Trójmiejska Protokultura – co czeka nas tej jesieni?

Trójmiejska Protokultura – co czeka nas tej jesieni?

protokultura

Protokultura nie przestaje zaskakiwać ciekawymi wydarzeniami, jakie serwuje mieszkańcom Gdańska. Nadchodzący sezon pełen jest muzycznych skrajności i świetnych imprez. Sprawdźcie kilka najciekawszych propozycji na tę jesień!

Postindustrialne przestrzenie i otoczenie stoczniowych doków powodują, że Protokultura to miejsce czarujące swoim klimatem. Sprzyja on organizowanym tam imprezom i koncertom, na które zapraszani są często bardzo niszowi artyści z całego świata. Nie inaczej będzie w tym sezonie. Organizatorzy tamtejszych wydarzeń nie boją się eksperymentować i udowadniają to przy każdym kolejnym koncercie, odbywającym się w murach klubu. Skupmy się jednak na wydarzeniach, które zaplanowane są w tym miejscu już niebawem. 

W pierwszy weekend października spodziewamy się 25. edycji imprezy z cyklu Dub Club Trójmiasto. Będzie to okazja do muzycznego spotkania z londyńskim labelem Steppas Records. Założony osiem lat temu przez Alpha Steppa, skupia muzyków łączących w swojej twórczości jamajskie rytmy i brytyjski dub, a to wszystko z dodatkiem elektronicznych brzmień. W Gdańsku pojawi się trzech przedstawicieli wytwórni: Dub Dynasty (live), Alpha Steppa (live) oraz Ras Tinny. Fani bardziej eksperymentalnych brzmień na pewno się nie zawiodą, a pewnie dodatkowo ucieszy ich informacja o warsztatach muzycznych z założycielem Steppas Records i Radikal Guru.

Protokultura gościć będzie oczywiście także zespoły, działające na zupełnie innym polu muzycznym. Jednym z nich jest angielska formacja Antimatter, grająca darkwave i art rocka. Dobrze znana fanom tych gatunków grupa pojawi się w Gdańsku w ramach Black Market Tour. Trasa ta promuje ich ostatnie-siódme już wydawnictwo, przedstawiane zarazem jako najbardziej osobiste, ponieważ porusza tematu uzależnienia od narkotyków i jego skutków. Okazja do spotkania z zespołem już 13 listopada.

Spośród zaplanowanych na jesień muzycznych wydarzeń trzeba oczywiście wspomnieć o koncercie, który odbędzie się w Protokulturze 24 listopada. Czeka nas wówczas spotkanie z duetem SYNY, który w kwietniu tego roku wydał swoją druga płytę „Sen”. Ich stylistyka wzbudza całe spektrum emocji, czasem wywołując zachwyt, a czasem niechęć, jednak pewne jest to, że występy live Synów robią wrażenie i warto to zobaczyć! 

Sprawdź też
Zadie Smith książki literatura MORE premiery online Empik Premium

Koniecznie sprawdźcie wszystkie wydarzenia, zaplanowane w najbliższych miesiącach w Protokulturze. Będzie się działo!



Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone