Czytasz
Techno legenda na otwarciu Tauron Nowa Muzyka!

Techno legenda na otwarciu Tauron Nowa Muzyka!

Carl Craig x TNM

Organizatorzy Tauron Nowa Muzyka ogłosili gwiazdę otwarcia festiwalu i jest nią legenda Detroit techno Carl Craig. Wspólnie z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia wykona on w całości album Versus.

Carl Craig

Craig od ponad dekady pracuje nad mariażem elektroniki i klasyki. Po płycie „ReComposed”, nagranej z Moritzem von Oswaldem dla Deutsche Grammophon, a zawierającej remiksy kompozycji Ravela i Musorgskiego, przyszedł czas na ponad dwugodzinny koncert w paryskim Cite De Le Musique w 2008 roku. Wraz z orkiestrą Les Siècles pod batutą Francoisa-Xaviera Rotha, pianistą Francisco Tristano i Moritzem von Oswaldem, Carl Craig przygotował jedyne w swoim rodzaju spotkanie dwóch, z pozoru nieprzystających do siebie muzycznych światów – techno i klasyki. Podsumowaniem tych eksperymentów stała się płyta „Versus”, która ukazała się w 2017 roku. To stworzony na nowo zapis historycznego koncertu sprzed dekady.

Już 28 czerwca usłyszeć go będzie można na żywo w zjawiskowym NOSPR. Do tej pory, na katowickim festiwalu zostali ogłoszeni tacy artysci, jak m.in. Fever Ray, DJ Stingray, Varg, Errorsmith, Son Lux czy Jlin. 13. edycja TNM odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca na terenie Nowego Muzeum Śląskiego. 

Sprawdź też

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.