Czytasz
Techno legenda na otwarciu Tauron Nowa Muzyka!

Techno legenda na otwarciu Tauron Nowa Muzyka!

Carl Craig x TNM

Organizatorzy Tauron Nowa Muzyka ogłosili gwiazdę otwarcia festiwalu i jest nią legenda Detroit techno Carl Craig. Wspólnie z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia wykona on w całości album Versus.

Carl Craig

Craig od ponad dekady pracuje nad mariażem elektroniki i klasyki. Po płycie „ReComposed”, nagranej z Moritzem von Oswaldem dla Deutsche Grammophon, a zawierającej remiksy kompozycji Ravela i Musorgskiego, przyszedł czas na ponad dwugodzinny koncert w paryskim Cite De Le Musique w 2008 roku. Wraz z orkiestrą Les Siècles pod batutą Francoisa-Xaviera Rotha, pianistą Francisco Tristano i Moritzem von Oswaldem, Carl Craig przygotował jedyne w swoim rodzaju spotkanie dwóch, z pozoru nieprzystających do siebie muzycznych światów – techno i klasyki. Podsumowaniem tych eksperymentów stała się płyta „Versus”, która ukazała się w 2017 roku. To stworzony na nowo zapis historycznego koncertu sprzed dekady.

Już 28 czerwca usłyszeć go będzie można na żywo w zjawiskowym NOSPR. Do tej pory, na katowickim festiwalu zostali ogłoszeni tacy artysci, jak m.in. Fever Ray, DJ Stingray, Varg, Errorsmith, Son Lux czy Jlin. 13. edycja TNM odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca na terenie Nowego Muzeum Śląskiego. 

Sprawdź też
Nagrywki Pani Szydłowskiej Szydłowska Empik Music sanah Mery Spolsky podcast nowość

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone