Czytasz
Kluby i imprezy przekazują dochód na pomoc dla Ukrainy. Sprawdź które [AKTUALIZOWANE]

Kluby i imprezy przekazują dochód na pomoc dla Ukrainy. Sprawdź które [AKTUALIZOWANE]

pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy przybiera różne formy i płynie z różnych źródeł. Kluby oraz organizatorzy_orki wydarzeń organizują swoje formy wsparcia. Od przekazywania dochodu ze sprzedaży biletów, przez symboliczny mapping, aż po picie wódki…

Od 5 rano w czwartek, 24 lutego, trwa wojna. Rosja atakuje Ukrainę z różnych stron, bombardując nie tylko cele wojskowe, ale również budynki cywilne. W nocy z 25 na 26 lutego Kijów odparł nocne ataki rosyjskich wojsk oraz dywersantów. Wśród rannych są dzieci. W tej sytuacji liczy się każda pomoc dla Ukrainy.

W Polsce rozmaite organizacje, firmy oraz osoby prywatne organizują pomoc dla Ukrainy na wiele różnych sposobów. Pomagają ucieczce przed wojną, transporcie. Przygotowują bazy i miejsca noclegowe. Organizują pomoc medyczną i materialną. Powstaje też coraz więcej zbiórek. Wpłaty idą na różne cele – od ubrań i żywności, po amunicję, karabiny i ciężki sprzęt wojskowy.

Pomoc dla Ukrainiy – co możemy zrobić? [AKTUALIZOWANE]

Nie masz pomysłu na niedzielę 6 marca? Pójście do Zagrywek brzmi jak plan. Cały zysk warszawskiego activity baru tego dnia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej – warto więc wpaść i zagrać.

W czwartek 3 marca w klubie Spatif będzie miało miejsce wydarzenie Benefit dla Ukrainy. Zagrają m.in. Marcin Masecki, Maria Peszek, Wojtek Mazolewski czy Dominik Strycharski. Pełen dochód idzie na stowarzyszenie Homo Faber.

Dużo dzieje się w Klubie Niebo w Warszawie. Już 4 marca odbędzie się wyjątkowy koncert IVO, na którym wokalistka zaprezentuje premierowy singiel SPOKÓJ w wersji na żywo, a także rapowe kawałki z jej projektu #pomojemu. Oprócz niej, na scenie pojawią się m.in. BISZ i Fasola. Część dochodu z koncertu zostanie przeznaczona na organizację Come Back Alive, która wspiera ukraińską armię.
LINK DO WYDARZENIA


Z kolei w czwartek 10 marca odbywa się tam impreza Solidarni z Ukrainą. Zyski również idą na organizację Come Back Alive.

Radio Kapitał organizuje w sobotę w Warszawie koncert Muzyka dla Ukrainy! Wystąpi m.in. ukraiński duet Vellow. Pieniądze idą na Polską Akcję Humanitarną.

Prozak 2.0 w najbliższy weekend organizuje imprezę United We Stand, United We Dance. Za wstęp płacisz tyle, ile chcesz. Cały dochód z bramki idzie na organizację pomocową Vostok SOS.

W Krakowie prężnie działa również undergroundowa przestrzeń artystyczna Sekta Selekta prowadzona przez osoby z Ukrainy. W piątek 4 marca odbędzie się tam wydarzenie SUPPORT FOR UKRAINE/Tanok x Sekta. Pieniądze idą na organizację Save Life In Ukraine.

Warszawski klub Chmury w dzień kobiet organizuje wydarzenie Chmury dla Ukrainy. Z kolei 19 marca odbędzie się wydarzenie MOC dla Ukrainy. Podczas imprezy benefitowej będzie można m.in. kupić customowe ciuchy, spotkać się z aktywistami/tkami czy wziąć udział w warsztatach pomocowych. No i oczywiście posłuchać muzyki elektronicznej.

Sprawdź też
ukraińska artystka

Klub FOMO w ostatni weekend zorganizował specjalną zbiórkę we własnej przestrzeni – w puszkach rozstawionych w klubie. Oprócz tego, zysk z baru oraz biletów ostatnich wydarzeń w całości poszedł na pomoc Ukrainie.

Szpitalna 1 organizuje w czwartek 3 marca imprezę STAND WITH UKRAINE. Na wejściu do klubu będzie można przekazać datek na ukraińską armię.

WIXAPOL w swoim stylu podczas swojej wixy w Krakowie będzie organizował zbiórkę pieniędzy oraz przekaże część dochodu z biletów jednej z organizacji charytatywnych wspierających ukraińców_inki.

Gdański Crackhouse zaprasza w piątek 4 marca na wspólny taniec dla Ukrainy. WE DANCE TOGETHER, WE FIGHT TOGETHER to impreza charytatywna, z której dochód w całości pójdzie na pomoc organizacjom wspierającym ukraińską armię.

Można też wesprzeć Ukrainę, pijąc wódkę. A co! W ten weekend Warszawski Warmut cały dochód ze sprzedaży wódki czystej przeznacza na zbiórkę PCK na rzecz Ukrainy.

Jeśli organizujesz wydarzenia czy akcje specjalne w swoim klubie bądź organizujesz eventy i również wspierasz Ukrainę – napisz do nas. Będziemy pchali info w świat.

Więcej tekstów Going. MORE dotyczących wojny w Ukrainie i reakcji świata na tamtejsze wydarzenia znajdziecie tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone