Czytasz
2. dzień w Medyce – relacja z polskiej granicy z Ukrainą

2. dzień w Medyce – relacja z polskiej granicy z Ukrainą

Relacjonujemy sytuację w przygranicznej Medyce. Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W nocy Kijów odparł rosyjskie ataki, ścierając się nie tylko z wojskiem, ale i z grupami dywersyjnymi. Do Polski próbuje przedostać się coraz więcej osób.

w Medyce
2. dzień w Medyce, fot. Filip Trzaskowski

W Medyce cały czas jest Filip Trzaskowski, który fotografuje sytuację na granicy. Poprosiliśmy go o relację z drugiego dnia pobytu:

Dzisiaj byłem znów na przejściu w Medyce. Była całkiem inna atmosfera, wszędzie kłębiły się emocje. Na przejściu granicznym ludzie różnych narodowości witali Ukraińców słodyczami z uśmiechem na twarzy, jak ta dziewczyna ze zdjęcia, która od 24 godzin wraz ze swoim chłopakiem czeka na jego siostrę z dwójką dzieci. Było wielu mężczyzn wracających na Ukrainę.

w Medyce
fot. Filip Trzaskowski

Ludzie pomagali jak mogli, Powstał prowizoryczny darmowy punkt gastronomiczny, gdzie wodę gotowano w czajnikach, wszędzie było dużo słodyczy i napoi. Ciepłe napoje były wydawane cały czas. Dodatkowo rozdawano darmowe karty sim.

w Medyce
2. dzień w Medyce, fot. Filip Trzaskowski

Później przeniosłem się na PKP Przemyśl gdzie zorganizowano punkt pomocy, można tam spędzić noc, zjeść i napić się czegoś ciepłego, wszystko jest za darmo. Widać było że normalni ludzie jak i wojsko oraz strażacy robią wszystko co mogą aby pomóc tym ludziom.

w Medyce
2. dzień w Medyce, fot. Filip Trzaskowski

Dodamy, że dziś odbyła się konferencja prasowa ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Waldemara Kraski oraz prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego. Zobowiązano się do zorganizowanej pomocy humanitarnej – logistycznej, mieszkaniowej i zdrowotnej.

Pomoc Ukrainie – co możemy zrobić? [AKTUALIZOWANE]

Sprawdź też

2. dzień w Medyce, fot. Filip Trzaskowski

Więcej tekstów Going. MORE dotyczących wojny w Ukrainie i reakcji świata na tamtejsze wydarzeni znajdziecie tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone