Czytasz
Park Miliona Świateł – Łódź i Zabrze rozświetlone nie tylko nocą

Park Miliona Świateł – Łódź i Zabrze rozświetlone nie tylko nocą

park miliona świateł

Eksploduje feerią barw i rozkwitnie tysiącami świateł. Za sprawą kilkuset interaktywnych świetlnych rzeźb, labiryntów czy tajemniczych postaci Park Źródliska w Łodzi i teren Kąpieliska Leśnego w Zabrzu przemienią się w tętniący życiem zaczarowany ogród z mnóstwem niespodzianek dla dzieci i dorosłych.

Obsypane śniegiem łódzkie parki tworzą malowniczą scenerię i w ciągu dnia przyciągają wielu spacerujących. Jednak niesprzyjająca jesienno-zimowa aura sprawia, że wraz z zapadnięciem zmierzchu ciemne alejki szybko pustoszeją a bramy parku zamykają się. – Tej zimy będzie zupełnie inaczej – obiecuje Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. – Postanowiliśmy wykorzystać potencjał zabytkowego Parku Źródliska i stworzyć w nim bajkowy ogród światła. Dzięki temu popularny, najstarszy w Łodzi park zyska po zmroku drugie życie a mieszkańcy naszego miasta wyjątkowy pretekst, by aktywnie spędzić zimowy wieczór. Wierzymy, że „Alicja w Parku Miliona Świateł” będzie nową rodzinną atrakcją, która przyciągnie nie tylko łodzian, ale także wielu turystów. – dodaje organizator.

W 15 hektarowym zaczarowanym ogrodzie czekać będzie na zwiedzających zaskakująca, pobudzająca zmysły, tętniąca kolorami kraina. Spacerując rozświetlonymi alejkami spotkamy tajemnicze postaci, a kierunek zwiedzania wskaże magiczne drzewo z drogowskazami. Będzie tu można odkryć ogromne kolorowe owady, chichoczące rośliny, opowiadające bajki zwierzęta czy skrzypiące drzwi.

mat. organizatora

Dużych i małych spacerowiczów zaskoczy najdłuższy w Polsce kolorowy świetlny tunel oraz ogród czarów, w którym będzie można podziwiać wyjątkowy świetlno-muzyczny spektakl. Niezwykłych doznań dostarczy spacer aleją czerwonych serc czy wizyta w sali tronowej Królowej. Poszukiwaczy przygód z kolei czeka dobra zabawa i wyzwanie: odnalezienie drogi w pełnym niespodzianek świetlnym labiryncie.

W Zabrzu również ruszyła wyjątkowa i magiczna instalacja świetlna. W baśniowy klimat mieszkańców województwa śląskiego wprowadzi jedyny w regionie Park Miliona Świateł. Chcesz spędzić czas z bliskimi w wyjątkowym miejscu i przenieść się do magicznej krainy Królowej Śniegu? Wyrusz na unikalny, pełen magii spektakl na 220 000 rozświetlonych metrach kwadratowych, który dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń wizualnych i dźwiękowych.

Sprawdź też

Udaj się na spacer po niepowtarzalnych ogrodach światła

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone