Czytasz
Skalpel – precyzyjne cięcie dźwięków

Skalpel – precyzyjne cięcie dźwięków

Skalpel to wrocławski duet, w którego skład wchodzą Marcin Cichy i Igor Pudło. Zanim jeszcze rozpoczęli przygodę z samplingiem oboje byli znakomitymi didżejami docenianymi poza granicami naszego kraju.

Prawdopodobnie to właśnie pasja i znajomość tak dużej ilości czarnych płyt otworzyła Skalpelowi drzwi do sukcesu jakim stał się ich producencki projekt.

Trzy z płyt Skalpela ukazały się w renomowanej brytyjskiej wytwórni Ninja Tune. Twórczość zespołu opiera się na wycinaniu części nagrania muzycznego (sampla) i łączenie go z innymi w wyniku czego powstaje nowy pełnoprawny utwór. Większość płyt z jakich korzystają artyści pochodzi ze zbioru jazzu lat 60. i 70., dlatego zespół często określa się mianem nu jazzowego.

Po wczesnowiosennej ogólnopolskiej trasie, ponownie będziemy mieli okazję usłyszeć utwory zespołu w nieco innej aranżacji. Skalpel wraz z siedemnastoosobową orkiestrą przedstawią akustyczno-syntezatorowy obraz swoich kompozycji. Pomysłodawcą projektu jest Patryk Piłasiewicz, kompozytor i muzyk z Poznania. Konceptem tego pomysłu jest zestawienie akustycznego brzmienia z elektronicznym oryginałem oraz pozostawienie miejsca dla improwizacji.

Sprawdź też

Zespół zagra już w sobotę, 30 listopada, w Warszawie (Palladium).

Bilety na koncert w Palladium znajdziecie w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone