Czytasz
2115 to nie wszystko. Sun Festival ma kolejne ekskluzywne ogłoszenie!

2115 to nie wszystko. Sun Festival ma kolejne ekskluzywne ogłoszenie!

Sun Festival

Sun Festival ogłosił, że PRO8L3M zagra w Kołobrzegu jedyny przedpremierowy koncert. Kto jeszcze zagra nad polskim morzem?

Przypomnijmy premierowe ogłoszenia. Na pierwszy ogień poszedł już Malik Montana, który nie dość, że ma dużo materiału na koncie i lubi grać przekrojowy repertuar, to jeszcze zaskakuje kolejnymi ruchami wydawniczymi. O tychże pisaliśmy dla was w tym miejscu. Warto również dodać, że w Kołobrzegu znajdzie się także jego podopieczny, czyli Kronkel Dom.

Drugim artystą, który na pewno zjawi się na festiwalu, będzie Pezet grający w rytm żywych instrumentów. Po dobrze przyjętej Muzyce Komercyjnej i towarzyszącej jej trasie Paweł z Ursynowa nie zamierza odpuścić letniego koncertowania. Ponadto razem z wyżej wymienionymi ogłoszono także Jan-Rapowanie, dodając nieco newschoolowego sznytu.

Sun Festival z nowościami w line-upie

Niedługo później line-up zasiliły kolejne topowe ksywy z polskiego mainstreamu. Całość otworzył ReTo, który jest świeżo po premierze płyty STYXXX. Już wiadomo, że do czasu festiwalu będzie solidnie rozgrzany i zaprawiony w występach na żywo z krążkiem.

Następny został ogłoszony Guzior, postać równie tajemnicza co ciekawa dla polskich słuchaczy. Jego ostatni album, Pleśń, pokrył się potrójną platyną. Raper słynie ze swojej oszczędności w udzielaniu się w mediach społecznościowych. Jego koncerty to więc rzadka okazja, by zobaczyć go w akcji. Do tego zapowiedział, że w 2023 na pewno wyda kolejny krążek, dlatego jest duża szansa, że będzie można usłyszeć od niego coś przedpremierowo. Tak czy inaczej, słynie z wielu nieśmiertelnych hitów koncertowych. Łapcie na przykład Blueberry.

Sun Festival

Sun Festival nie przestaje podgrzewać atmosfery

To nie przesada: płyta Okiego kompletnie rozgromiła polski mainstream. Było ją słychać wszędzie, a sam gospodarz zasłynął dodatkowo za sprawą ogromnego angażowania w występy. Jego formę (podobnie jak innego reprezentanta OIO, czyli Young Igiego) sprawdzicie w Kołobrzegu. O wasz dobry humor zadba również Kizo, więc smutki pójdą precz.

O zaprezentowanie różnych odcieni polskiego newschoolu zadbają nie tylko oni i członkowie 2115, ale również członkowie innego kolektywu, czyli QMPLE. Dodajmy, że pojawią się także Belmondo, Żabson, Miły ATZ, Kukon, Gibbs i duet Kabe/Miszel.

Sprawdź też
Dawid Podsiadło

Liczyliście jednak na kolejnego klasyka? Nie ma sprawy, bo mamy duże ogłoszenia. O.S.T.R. nie wydał nowego solowego albumu od 2020 roku, lecz już się to zmieniło. O tym przeczytacie więcej w tym miejscu, a tymczasem wiedzcie, że łodzianin przyjedzie na wiadomy festiwal, podobnie jak JWP i Molesta. Do tego na scenie objawi się klasyczny, choć jeszcze niedokonany duet… Ale o tym dowiecie się tutaj. Do zobaczenia!

Łapcie karnety na Sun Festival!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone