Czytasz
Starzy mówią ci, że TikTok to same głupoty? Pokaż im te profile

Starzy mówią ci, że TikTok to same głupoty? Pokaż im te profile

Masz nieoczywistą zajawkę lub talent? TikTok to miejsce, które przyjmie Cię z otwartymi rękami.

Na TikToku jest wszystko. To nie tylko piosenki rozwalające system, archetypiczne uosobienie Polski – Pani Kondoliza lub zbyt satysfakcjonujące przejażdżki Matizem. To również nie same GŁUPOTY, jak być może insynuują ci czasem przedstawiciele_ki pokoleń z literką inną niż Z w nazwie. A propos – TikTok to także więcej niż miejsce na wojny pokoleniowe. TikTok to czystej wody talenty.

Sporą społeczność artystycznej części polskiego TT stanowią osoby, które rysują, dzieląc się ze swoją publicznością nie tylko gotowymi dziełami, lecz i samym procesem twórczym. Najwięcej osób obserwuje ruchy ołówka Franka Bielaka, czyli…

1. @fredziownik_art

@fredziownik_art

😳Which is a drawing???answer quickly! ##drawing ##dlaciebie ##art ##foryoupage

♬ Paparazzi Kim Dracula Version – Kim Dracula

2. @rowancaro

Inny pomysł na stawianie kresek na TikToku ma z kolei Rowan. Zamiast kunsztu rysowniczego stawia na narrację i śmieszkowość. Treść, nie forma!

@rowancaro

Makłowicz to kozak💪

♬ dźwięk oryginalny – MuaPolina


No dobra, rysowanko spoko, a co z muzyczką?

Spokojnie, jest i muzyczka.


3. @sznaliturbulencja

Pod tym literowym szacher-macher kryje się raper CatchUp. Jego filmiki to maksimum kreatywności przy minimum napinki. Sampluje randomowe dźwięki, robiąc z nich grooviaste bity, a w międzyczasie je pieczone ziemniaczki. Tak trzeba żyć.

@sznaliturbulencja

Odpowiedz użytk. @gasmaskbilly ##drill ##wiertło ##leagueoflegends

♬ dźwięk oryginalny – CatchUp

4. @czasin

CatchUpowi kreatywnością dorównuje Czasin, który również znalazł na TikToku idealną formę na dzielenie się ze światem swoją rapową zajawką. Jego firmowe filmiki to te, w których udaje flow polskich raperów.

@czasin

Który raper według Ciebie ma najlepszy styl w PL? 😎🎤 ig: czas1n ##rap ##parodia

♬ dźwięk oryginalny – Czasin


5. @linianocna

Popowy duet może nie jest mi najbliższy, jeśli chodzi o klimat muzyczny, ale nie mogę nie szanować tego, co robi na TikToku.

@linianocna

Dzwonimy na losowy numer i gramy 🎸😂 ##linianocna ##supersingiel

♬ original sound – linianocna

Wychodzenie ze strefy komfortu lvl hard przynosi im skutki. Podobnie jak w przypadku CatchUpa i Czasina, TikTok okazał się dla Linii Nocnej trampoliną do większej popularności. Gratki. Żeby nie było – nie każdy musi rysować, malować, śpiewać czy klaskać uszami. Talenty są naprawdę różne, a wydaje mi się, że na TikToku najważniejszym z nich jest samo… wymyślenie sobie tego talentu. Ale tak, by inni chcieli to oglądać.

6. @szhakal

Szhakal, czyli Nikodem Rudziński, jest informatykiem. Nie zgłębia jednak z nami meandrów kodowania. Nie ma tu żadnego synek, to trzeba usiąść na spokojnie, a same konkrety – np. najdziwniejsze, a zarazem przydatne strony internetowe, o których istnieniu nie miałeś_aś pojęcia.

Sprawdź też

@szhakal

Kompromis 🤝♥️##szhakal ##website ##stronainternetowa ##movies ##dates

♬ Mamma Mia – ABBA

7. @lump.finds


Szukanie szmat w lumpach też może być talentem – szczególnie w czasach secondhandowego renesansu, który dzieje się od kilku lat. Sam polecałem zresztą ostatnio TOP 5 lumpeksów w Warszawie. Sztukę z nurkowania w morzu używanych ubrań w mniej lub bardziej obskurnych szmateksach uczynił Lumpfinds.

@lump.finds

DOSTAWA TOWARU W ŚRODĘ ##lumpy ##cleaningtiktok ##recycle ##renew ##lumpowanie ##lumpeks ##lump ##vintage ##nike ##wisconsin

♬ Sunny Day – Ted Fresco8. @historiak

Uważam, że social media to najlepsze, co mogło przydarzyć się edukacji w dziedzinie historii. Na jutubie kilka lat temu trendowały takie kanały, jak Historia bez Cenzury, które pokazały, jak inaczej sprzedać historyczną fazkę. TikTokowe konto Historiak też to umie. Mamy tu ciekawy dobór tematów, szybki i przejrzysty sposób podawania informacji oraz popowo – EDM-ową muzyczkę (okej, bez tego by się obyło, ale to w końcu TikTok). Tak czy siak, idealna zajawka, żeby mocniej wkręcić się w dany temat… Albo poprzestać na historycznych pigułkach serwowanych przez kanał.

@historak

##historia ##pilkanozna ##football ##euro ##mundial ##uefa ##honduras ##salwador ##reprezentacja ##polska ##usa ##konflikt ##armia ##ameryka ##pilka ##sport ##final

♬ Kings & Queens – Ava Max


TikTok jest platformą, która propsuje naprawdę różne zajawki… Szczególnie te, o których być może nie pomyślał_abyś w kontekście talentu. A żeby było ciekawiej – artyści_stki, których znamy, tacy jak duet Coals, też tu są. I pokazują swoje inne, bardziej wykręcone twarze…

@coalstok

Zdarza się ##bezpiecznamajowka ##foryou ##awesome

♬ dźwięk oryginalny – coalstok

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone