Czytasz
Truskawki z czekoladą w gronie tiktoków z największą liczbą polubień 🍓

Truskawki z czekoladą w gronie tiktoków z największą liczbą polubień 🍓

307 milionów wyświetleń i 40,2 miliona serduszek to całkiem imponujący wynik jak na dziesięciosekundowe wideo. W czym tkwi jego sukces?

Niezbadane są wyroki TikToka. Użytkownicy dwoją się i troją, żeby przykuć uwagę innych, ale algorytm aplikacji i tak może zignorować nawet najbardziej pomysłowe materiały. Jednocześnie zdarza się, że premiuje takie filmy, które inni z góry spisaliby na straty. Wielu, zwłaszcza tych ubiegających się o duże zasięgi, próbuje go rozgryźć. Z góry uczciwie podpowiadamy – to nie jest takie proste.

Królowa Śmiechu opowiada suchary i śmieje się na zawołanie. TikTok zachwycił się nią bez reszty!

Tańce i futrzani przyjaciele

O tym, że mamy do czynienia z nieprzeniknioną ruletką, wiele mówi rzut oka na listę tiktoków z największą liczbą polubień. Zestawienie otwiera Bella Poarch i jej lipsync piosenki M to the B Millie B. Filipińsko-amerykańska piosenkarka nie musiała się specjalnie wysilać, a i tak jej starania serduszkiem doceniło 64,3 miliona użytkowników. Tuż za nią uplasowali się użytkownik @jamie32bsh tańczący do przyspieszonego utworu Nelly Furtado, utalentowany Franek Bielak specjalizujący się w hiperrealistycznym stylu i parodysta Nick Luciano. W pierwszej dziesiątce są też Billie Eilish, instrukcja obierania banana i… pewien wyjątkowo ciekawski kot. Tak, futrzaste zwierzęta często bywają gwarantem sukcesu.

Bella Poarch z pewnością nie spodziewała się, że jej wideo będzie cieszyło się tak dużą popularnością

Teraz we wspomnianym rankingu mogą namieszać… truskawki z czekoladą. To właśnie ten popularny, apetycznie wyglądający deser udokumentowała użytkowniczka ukrywająca się pod nickiem @pr4yforgabs. Kobieta nie ma długo konta na TikToku – wcześniej udostępniła raptem kilkanaście materiałów, które nie wyróżniały się niczym nadzwyczajnym. Tu nałożyła na swoją twarz filtr, tam poszła śladami jednego z wielu mikrotrendów obecnych na platformie. Trudno więc przypuszczać, że to akurat ona jako autorka przyciągnęła takie tłumy.

@pr4yforgabs

fy foryou strawberry chocolate chocolatecoveredstrawberries

♬ What You Won’t Do for Love – Bobby Caldwell
Użytkowniczka ukrywająca się pod nickiem @pr4yforgabs pewnie była równie mocno zaskoczona zasięgami swojego wideo

Skok na listę przebojów

Sukcesu, jaki odniosły truskawki (40,2 miliona serduszek i 307 milionów wyświetleń), upatrywalibyśmy raczej w konkretnym przekazie i wyrazistej formie. Chodzi tu jedynie (a może aż?) o zachwyt nad świeżo przyrządzonym przysmakiem, któremu naprawdę trudno się oprzeć. @pr4yforgabs nagrywa truskawki z fleszem, z różnych perspektyw, płynnie kierując kamerą. Jej ruch zaaranżowano w rytm openingu kultowej piosenki What You Won’t Do for Love. Bobby Caldwell, amerykański wokalista R&B, soulowy i jazzowy, nagrał ją w 1978 roku. Dwie dekady później odkopał ją Tupac Shakur, wykorzystując sample w swoim utworze Do for Love. Teraz za sprawą TikToka zyskała kolejne życie, trafiając na listę 100 najchętniej pobieranych singli w Wielkiej Brytanii. Podobny los spotkał przed trzema laty singiel Dreams grupy Fleetwood Mac. Nathan Apodaca nagrał beztroską jazdę na deskorolce podczas słuchania szlagieru z lat 70… i jakoś poszło.

Sprawdź też

Moda idzie dalej

Jak na prawdziwą trendsetterkę przystało, @pr4yforgabs ma wielu kontynuatorów. Łagodny, kojący głos Caldwella towarzyszył już nagraniom z innymi deserami (od naleśników, przez pączki, aż po lody), fast-foodami (szczególnie urzekły nas frytki i dopiero co zrobione tosty) oraz zwierzętami niuchającymi kamerę. Nikt na razie nie zbliżył się jednak do oryginału. Truskawki górą!

13,6 miliona serduszek otrzymał pies puszczający oczko do obserwatorów na TikToku
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone