Czytasz
Wild Nothing drugą gwiazdą World Wide Warsaw

Wild Nothing drugą gwiazdą World Wide Warsaw

Wild Nothing

Amerykański zespół Wild Nothing przyjedzie w lutym do Warszawy. Muzycy zagrają w ramach piątej edycji miejskiego festiwalu World Wide Warsaw.

Wild Nothing to twórcy takich przebojów, jak Shadow, Summer Holiday czy Chinatown są dla wielu wyznacznikiem tego, jak powinien brzmieć indie rock. Formacja idealnie wstrzeliła się w złotą erę tego gatunku i wspólnie z kilkoma innymi artystami zdefiniowała rozmarzone gitarowe brzmienie.

Zespół został założony niespełna dekadę temu w niewielkim mieście Blacksburg w stanie Wirginia. Inicjatorem całego zdarzenia był Jack Tatum, a na przestrzeni czasu dołączyli do niego kolejni muzycy. Formacja ma na koncie cztery studyjne albumy, w tym wydany niespełna dwa tygodnie temu krążek Indigo, który będą promować na zbliżającej się trasie. Wszystkie płyty Amerykanów zostały wydane w renomowanej wytwórni Captured Tracks, do której należą m.in. Mac DeMarco, DIIV czy The Soft Moon.

Wild Nothing to druga po Bob Moses gwiazda, która dołączyła do składu przyszłorocznej edycji World Wide Warsaw. Ceniony zespół zagra 27 lutego w Małej Warszawie. Bilety są już w sprzedaży i można je nabyć za pośrednictwem aplikacji Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone