Czytasz
Children of Zeus na World Wide Warsaw 2019

Children of Zeus na World Wide Warsaw 2019

Children of Zeus

Brytyjski soulowo-hip-hopowy duet Children of Zeus wpadnie do Warszawy w ramach festiwalu World Wide Warsaw.

Brytyjska scena ponownie przeżywa złoty okres. Doskonale radzi sobie również środowisko związane z miejską muzyką spod znaku soulful, a jednym z flagowych przykładów jest duet Children of Zeus.

Muzycy wychowali się na ulicach Manchesteru i byli zaangażowani w tak uznane projekty, jak Body Roq i Broke’N’English. Poznali się dokładnie 15 lat temu na pewnym francuskim festiwalu, gdzie występowali z powyższymi zespołami. Tak zaczęła się ich muzyczna współpraca, której owocem jest poruszający miejski soul.

Konny Kon i Tyler Daley doskonale się uzupełniają tworząc ciepłe, przebojowe beaty, które mogą przywodzić na myśl najlepsze czasy Stones Throw Records czy Taliba Kweli i Commona. Łagodne i pełne emocji wokale Daleya doskonale komponują się z muzyką, za którą odpowiada rapujący Kon.

Śledząc scenę z UK musieliście natrafić na ubiegłoroczny krążek Travel Light wydany w First Word Records, który odbił się szerokim echem w soulowym i hip-hopowym środowisku. Od 2017 roku Children of Zeus prowadzą swoją audycję w jednym z najważniejszych undergroundowych ośrodków UK – NTS Radio.

Children of Zeus zagrają w Miłości już 16 marca. Bilety złapiecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone