Czytasz
Lewis Parker kolejną gwiazdą World Wide Warsaw

Lewis Parker kolejną gwiazdą World Wide Warsaw

Lewis Parker

Tym razem WWW rusza na Wyspy Brytyjskie, wyciągając jedną z ikon tamtejszej pre-grime’owej, boom bapowej sceny.

13 marca w ramach kolejnej edycji festiwalu miejskiego World Wide Warsaw, swoją twórczość zaprezentuje jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych brytyjskich raperów, czyli Lewis Parker. Anglik wystąpi w stołecznej Miłości przy Kredytowej 9.

Znany z pracy pod aliasami takimi jak “The man with the golden sound”, “Dustin Vinyl” czy “Jedi master”, w swojej twórczości prezentuje klasyczne, oldschoolowe hip-hopowe brzmienie. Na preferowaną przez niego stylistykę zapewne niemały wpływ miał fakt, że artysta sporą część swojego życia spędził w Nowym Jorku.

W roku 1998, w należącym do Massive Attack Melancolic (sub-labelu Virgin Records) ukazał się pierwszy LP zatytułowany Masquerades & Silhouettes, a od tego czasu udało mu się wydać pięć kolejnych solówek. To oczywiście tylko część artystycznego dorobku Lewisa, w którym obok współpracy z brytyjskimi artystami hip-hopowymi nie sposób przeoczyć pracy z taką legendą jak Ghostface Killah z Wu-Tang Clanu, wkładu w albumy Fishscale i Morefish, czy producenckiego wsparcia dla Joeya Badassa. Artysta ma całkiem pokaźne grono fanów w Polsce, a jego twórczością inspirowali się m.in. Eldo czy Noon.

Bilety na to wydarzenie kupicie jak zwykle w Going. Polecamy też zapoznać się z pełną ofertą festiwalu, w ramach którego zagrają m.in. Dengue Dengue Dengue, Bas, DJ Seinfeld czy Wild Nothing.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone