Czytasz
Must See: 8 grudniowych koncertów, których nie można przegapić

Must See: 8 grudniowych koncertów, których nie można przegapić

Must koncert J.I.D Apparat grudzień bilety

Następca Kendricka Lamara, azjatycka elektronika i awangarda, a także autorki polskiej płyty roku. Podpowiadamy, na jakie koncerty wybrać się w długie grudniowe wieczory.

Jak hucznie zakończyć 2019 rok? Najlepiej koncertowo. Jeszcze zanim oddamy się świątecznym uciechom i będziemy planować last minute Sylwestra, warto wybrać się na któryś ze zbliżających się gigów. A tych w grudniu będzie naprawdę sporo. Sprawdźcie nasze muzyczne Must See, już ostatnie w tym roku!

Festiwal Radio Azja, 4-8 grudnia, TR Warszawa/999

Od dobrych kilku lat grudzień kojarzy nam się z azjatycką muzyką. A to wszystko za sprawą Festiwalu Radio Azja, podczas którego występują artyści pochodzący z Azji lub bezpośrednio z tym kontynentem związani. W tym roku warto zwrócić szczególną uwagę na koncerty Jana Jelinka i Asuny oraz duetu Waq Waq Kingdom, autorów jednego z najciekawszych albumów tego roku. Gdzie? TR Warszawa i 999. Muzyka o smaku umami? Zawsze.

Mars Williams presents An Albert Ayler Xmas, 4 grudnia, Pardon, To Tu

Albert Ayler wielkim artystą był. I pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo, z którego czerpali najwięksi. Jednym z tych spadkobierców jest amerykański saksofonista Mars Williams, który wpadnie do Warszawy na specjalny koncert. A specjalny dlatego, że twórczość Aylera zostanie zestawiona ze świątecznymi przebojami. Weird flex but ok.

Kap Bambino, 6 grudnia, Pogłos

Z czym kojarzy Wam się Bordeaux? Nam z genialnym winem, serami i Marouanem Chamakhiem. A powinno jeszcze z duetem Kap Bambino, który swój najlepszy okres miał w pierwszej dekadzie XXI wieku, potem się rozpadł i w kwietniu 2019 powrócił z nowym albumem. A jak płyta, to i trasa koncertowa. Ptaszki ćwierkają, że Francuzi są w te klocki znakomici. Jeśli chcecie przekonać się o sile zimnego elektropopu na żywo – wpadajcie w Mikołajki do Pogłosu.

Lotto i 1988, 8 grudnia, Pardon, To Tu

Mini-trasa Lotto i producenta 1988 znanego z duetu Syny to dość zaskakujące połączenie. Jak się jednak bliżej przyjrzymy, to ma to jednak sens. Duszne, transowe, brudne i hipnotyzujące brzmienie to coś, co łączy oba projekty. W Pardonie możemy spodziewać się sporo świeżego materiału, a to już jest pretekst, żeby wyjść w niedzielny wieczór z chaty.

Enchanted Hunters, 11 grudnia, Pogłos

Warto było czekać na nowy album Enchanted Hunters długie 7 lat. W 2012 budowaliśmy ekspresowo (hehe) autostrady, odpadliśmy z najłatwiejszej grupy na Euro ever (i to u siebie) i wyczekiwaliśmy spektakularnego końca świata. Słuchaliśmy też debiutu dziewczyn – baśniowej, folkowej, onirycznej Peorii. Fast forward i jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości, w której Enchanted Hunters nagrywają wspaniały synth/chamber popowy album. Solidny kandydat do polskiej płyty roku i co najważniejsze – zbiór wybornych piosenek, które zostaną z nami na długo.

czytaj dalej: Enchanted Hunters opowiadają Carpigianiemu o swoim albumie Dwunasty Dom

Śląski Rap Festival, 14 grudnia, Spodek

Idealny rapowy line-up nie istnie… No to zerknijcie na skład Śląskiego Rap Festivalu. Tak dużo grubych ryb w jednym miejscu? Tak pokaźne reprezentacje kluczowych składów i labeli? Borixon, Kali, Paluch, Żabson, Bedoes, Solar, Tede czy Jan-rapowanie – a to tylko część nazwisk, które pojawią się na scenie w kultowym Spodku. Nic więcej dodawać nie trzeba, widzimy się w Kato!

czytaj dalej: Czy Bedoes utrzymał na „Opowieściach z Doliny Smoków” wysoką formę z singli?

Apparat, 15-16 grudnia, NOSPR/NFM

W połowie grudnia do Polski wpadnie też Sascha Ring, który mimo upływu lat, wciąż potrafi przyciągnąć na swoje gigi pokaźną publikę. Po przygodzie z Moderat niemiecki muzyk powrócił do solowej kariery, czego efektem jest wydana w tym roku płyta LP5. I to właśnie utwory z tego albumu posłuchamy w pięknych przestrzeniach katowickiego NOSPR-u i dzień później we wrocławskim NFMie. Rzecz dla marzycieli i wrażliwców.

J.I.D, 19 grudnia, Proxima

Pisaliśmy o nim, że “Podopieczny Dreamville Records to obecnie jeden z większych talentów w rapowym środowisku. J.I.D potwierdził swoje wysokie aspiracje i spore umiejętności dwoma znakomitymi longplayami – The Never Story i DiCaprio 2, a także wieloma mikstejpami i singlami.” Na drugim albumie rapera udzielają się m.in. BJ the Chicago Kid, J. Cole, Method Man, Joey Bada$$, 6LACK czy A$AP Ferg. Ciekawostka: J.I.D samplował na tej płycie m.in. Ahmad Jamal Trio i… Andrzeja Żylisa, łódzkiego kompozytora, który jest odpowiedzialny np. za muzykę do Kasztaniaków. Twoi ludzie kasztany.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone