Czytasz
Rapowy Geniusz, Bass Astral x Igo w nowej odsłonie i powrót miejskiego festiwalu. Jak minął nam ten tydzień?

Rapowy Geniusz, Bass Astral x Igo w nowej odsłonie i powrót miejskiego festiwalu. Jak minął nam ten tydzień?

Rasmentalism Bass Astral x Igo bilety Going. trasa

Mamy końcówkę pierwszego miesiąca 2020 roku, a za nami już naprawdę sporo konkretnych ogłoszeń. Był już Sokół, były letnie festiwale i Taco Hemingway w Trójmieście. Co działo się w tym tygodniu?

Zamykamy styczeń z przytupem. Jeśli cały 2020 rok będzie wyglądał tak obficie, to będzie to najlepszy okres od dobrych kilku lat. Licznik newsów i nowości się nie zatrzymuje, a my klasycznie zebraliśmy wszystko w jednym miejscu. Enjoy!

Najważniejsze koncertowe ogłoszenia

Zacznijmy od tego, co słychać w polskiej muzyczce. Kolejna trasa Bass Astral x Igo, którzy tym razem wystąpią w konfiguracji Ensemble z sześcioosobowym zespołem i materiałem z nowej płyty. Wracają nasi ulubieńcy z Rasmentalism – jest singiel, jest klip, są pierwsze koncerty z trasy promującej nadchodzący album Geniusz. Druga z sióstr Przybysz, Paulina, zapowiedziała nowy album, wokalistka systematycznie odsłania koncertowe karty.

Hania Rani koncertuje obecnie po całej Europie i w maju znalazła też miejsce dla ojczyzny. Neoklasyczna kompozytorka wystąpi w stołecznym Palladium i w katowickim NOSPR-ze. Jeśli wybieracie się na Fryderyk Festiwal to musicie wiedzieć, że ogłoszono już nominacje we wszystkich kategoriach. Last but not least – powołany do życia przez Mikromusic, Smolika i Skubasa projekt Chóralnie.

W poniedziałek rusza sprzedaż biletów na WroSound, który właśnie ogłosił pierwszego headlinera. Będzie nim autor głośno komentowanego albumu The Golden Age (2013) WOODKID. Oprócz tego, mieliśmy w ubiegłym tygodniu kilka innych wartych uwagi ogłoszeń. Do Warszawy wpadnie ponownie Austra, a stolicę odwiedzi również zespół Zola Blood. Na wiosnę powróci miejski festiwal World Wide Warsaw. Pierwsze nazwy? Proszę bardzo – GZA, Tom Rosenthal, The Snuts. Czekamy na kolejne ogłoszenia.

Kto zagra na World Wide Warsaw 2020?

Najciekawsze wideoklipy

Jeśli chodzi o nowe teledyski to jesteśmy ostatnio rozpieszczani. W tym tygodniu wspaniałe wideo dostarczyli m.in. Shabaka and the Ancestors, Tame Impala, Squarepusher, Khalil, wspomniani wcześniej Rasmentalism, Ghostpoet, a także powracający z drugą częścią Art Brut duet PRO8L3M. Oglądajcie, słuchajcie, planujcie kalendarze!

Sprawdź też
Quebonafide / Fot. Instagram @quebahombre

czytaj dalej: Kultowe polskie utwory, które chętnie usłyszelibyśmy na drugiej części Art Brut PRO8L3Mu

Kilka koncertów weekendu, na których trzeba być

Żeby nie przedłużać wrzucamy Wam najciekawsze muzyczne wydarzenia tego weekendu. Jeśli jesteście w Warszawie to punktem obowiązkowym jest czwarta edycja SB FFestivalu. Rozważcie również radosną imprezkę z The Shapeshifters w ramach cyklu Inside Story. Dla potrzebujących spokojniejszych wrażeń koncert Kasi Kowalskiej w wersji Unplugged oraz Trzynasty Warszawski Salon Ambientu z Huerco S./Pendantem (już wyprzedany) W Łodzi trasę rozpoczynają Dwa Sławy (ostatnie sztuki biletów!), na Śląsku wystąpi duet BonSoul, a francusko-polski trap od Kabe usłyszycie w Poznaniu i we Wrocławiu. Dzieje się!

A Wam jak minął ten czas?

Playlista: znakomity J Dilla we wspomnieniach zespołu Błoto

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone