Czytasz
JIMEK, Molesta, Grammatik, O.S.T.R. i wielu innych przedstawią historię polskiego hip-hopu

JIMEK, Molesta, Grammatik, O.S.T.R. i wielu innych przedstawią historię polskiego hip-hopu

Długo wyczekiwane ogłoszenie pierwszych gości JIMKA za nami. Do line-upu HISTORII POLSKIEGO HIP-HOPU dołączają Molesta, O.S.T.R. oraz Grammatik.

Już 12 czerwca na płycie bemowskiego lotniska usłyszymy utwory, które na stałe zapisały się w annałach polskiego hip-hopu! Najważniejsi reprezentanci polskiej sceny minionych dekad wystąpią u boku Radzimira Dębskiego (JIMKA) w nowych, orkiestrowych aranżacjach! Nie zabraknie też twórców młodego pokolenia!

Molesta Ewenement to ojcowie chrzestni polskiej sceny rapowej. Album Skandal jest do dziś uznawany za kamień milowy w rozwoju tego gatunku w naszym kraju. Wysmażone przez DJ-a 600V bity to definicja boom bapowego brzmienia, które rządziło w latach 90-tych. Molesta ma na koncie trzy złote płyty – poza Skandalem, status ten osiągnęły również Nigdy nie mów nigdy oraz Molesta i kumple.

O.S.T.R. zapisał się na kartach historii polskiego rapu nie tylko jako wybitny raper, ale również jeden z najlepszych producentów. Od momentu wydania płyty Tabasko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów na scenie. Kawałki, jak Kochana Polsko czy Ziom za ziomem nie schodziły z rotacji w TV i radiu. Ostry od zawsze był wyjątkowo aktywnym artystą, a swoje albumy wydawał regularnie utrzymując przy tym ich wysoki poziom.

Jeśli mielibyśmy wybrać jeden album najlepiej oddający nurt conscious rapu w Polsce, byłyby to wydane w 2000 Światła miasta. Eldo, Ash, Jotuze i Noon wyczarowali jedną z najbardziej poetyckich płyt w latach 2000. Nowojorskie bity i niezwykle obrazowe metafory Eldoki, Jotuze i Asha pobudzały wyobraźnię i trafiały prosto do serca.

Sprawdź też

Jak widzicie, nazwa wydarzenia zobowiązuje, a ogłoszeni artyści są dobitnym dowodem, że na lotnisku w Bemowie zadzieje się rzecz magiczna. Na scenie staną największe legendy polskiego rapu, które tworzyły podwaliny, aby popularne obecnie postaci mogły pchać ten gatunek muzyczny do przodu. Już niebawem poznacie kolejnych zaproszonych gości – spodziewajcie się wielu niespodzianek!

historia polskiego hip-hopu

KUP BILET NA JIMEK & GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone